Bavaria Laakkonen Helsinki

Mekaanikonkatu 2, 00880 Helsinki

Aukioloajat ja yhteystiedot
Automyynti uudet autot
Aukioloajat
ma-pe09:00 - 18:00
la10:00 - 15:00
suSuljettu
Puhelinnumero
010 214 8060
Yhteyshenkilöt
Kaj Wallen Automyyjä FIN, ENG
Puhelin010 214 8066
Matkapuhelin050 040 8508
kaj.wallen@laakkonen.fi
Teemu Männistö Automyyjä FIN
Puhelin010 214 8063
Matkapuhelin050 550 2716
teemu.mannisto@laakkonen.fi
Marko Tiger Automyyjä FIN, ENG
Puhelin010 214 8065
Matkapuhelin050 593 2911
marko.tiger@laakkonen.fi
Henri Turkkila Automyyjä FIN
Puhelin010 214 8017
Matkapuhelin050 592 7231
henri.turkkila@laakkonen.fi
Selena Chandi Diplomatic sales manager FIN, ENG
Puhelin010 214 8071
Matkapuhelin050 413 6292
selena.chandi@laakkonen.fi
Niko Tuukkanen Automyyjä FIN
Puhelin010 214 8019
Matkapuhelin050 470 2483
niko.tuukkanen@laakkonen.fi
Jerry Ala-Leppilampi Automyyjä FIN, ENG
Puhelin010 214 8061
Matkapuhelin050 337 4158
jerry.ala-leppilampi@laakkonen.fi
Nilu Soleimani Automyyjä FIN, ENG
Puhelin010 214 8064
Matkapuhelin050 516 4437
nilu.soleimani@laakkonen.fi
Tommi Takkinen Myyntipäällikkö FIN
Puhelin010 214 8012
Matkapuhelin050 572 1378
tommi.takkinen@laakkonen.fi
Jukka Kosola Yritysmyyjä FIN
Puhelin010 214 8010
Matkapuhelin050 329 1589
jukka.kosola@laakkonen.fi
Heidi Räty Automyyjä FIN
Puhelin010 214 8018
Matkapuhelin050 428 3923
heidi.raty@laakkonen.fi
Automyynti vaihtoauto
Aukioloajat
ma-pe09:00 - 18:00
la10:00 - 15:00
suSuljettu
Yhteyshenkilöt
Ari Haarakangas Vaihtoautopäällikkö FIN, ENG
Puhelin010 214 8005
Matkapuhelin050 060 1617
ari.haarakangas@laakkonen.fi
Lari Porenne Automyyjä FIN, ENG
Puhelin010 214 8054
Matkapuhelin050 522 1381
lari.porenne@laakkonen.fi
Jari Kauppi Vaihtoautomyyjä FIN, ENG, SWE
Puhelin010 214 8055
Matkapuhelin040 066 5231
jari.kauppi@laakkonen.fi
Tommi Hokkanen Automyyjä FIN, ENG
Puhelin010 214 8053
Matkapuhelin050 536 9153
tommi .hokkanen@laakkonen.fi
Tuomas Anttila Automyyjä FIN
Puhelin010 214 8301
Matkapuhelin050 443 0363
tuomas.anttila@laakkonen.fi
Hallinto
Yhteyshenkilöt
Eija Korhonen Toimistopäällikkö FIN, ENG, SWE
Puhelin010 214 8009
eija.korhonen@laakkonen.fi
Tomi Källarsson Autotalonjohtaja FIN
Puhelin010 214 8037
Matkapuhelin050 076 0775
tomi.kallarsson@laakkonen.fi
Mika Pokka Operatiivinen johtaja FIN
Puhelin010 214 7701
mika.pokka@laakkonen.fi
Riikka Lindström Äitiyslomalla FIN
Puhelin010 214 7503
Tommi Salonen Ostopäällikkö FIN
Puhelin010 309 2302
tommi.salonen@laakkonen.fi
Tiina Högström Markkinointipäällikkö FIN
Puhelin010 214 7508
Matkapuhelin050 307 3283
tiina.hogstrom@laakkonen.fi
Huolto
Aukioloajat
ma-pe07:30 - 17:00
laSuljettu
suSuljettu
Puhelinnumero
010 214 9001
Yhteyshenkilöt
Jarkko Mustonen Huoltopäällikkö FIN
Puhelin010 214 8025
jarkko.mustonen@laakkonen.fi
Lasse Takala Taksimekaanikko FIN
Puhelin010 214 8032
lasse.takala@laakkonen.fi
Petri Ikonen Hallityönjohtaja FIN
Puhelin010 214 8021
petri.ikonen@laakkonen.fi
Mikko Aho Työnjohtaja FIN, ENG
Puhelin010 214 8028
mikko.aho@laakkonen.fi
Pasi Karvonen Työnjohtaja FIN, ENG
Puhelin010 214 8046
pasi.karvonen@laakkonen.fi
Samu Vuohelainen Team leader FIN, ENG
Puhelin010 214 8036
samu.vuohelainen@laakkonen.fi
Toni Vesanto Työnjohtaja FIN, ENG
Puhelin010 214 8257
toni.vesanto@laakkonen.fi
Jyry Alatalo Työnjohtaja FIN, ENG, FIN
Puhelin010 214 8038
jyry.alatalo@laakkonen.fi
Toni Holmberg Työnjohtaja FIN, ENG
Puhelin010 214 8051
toni.holmberg@laakkonen.fi
Juuso Lähdeaho Palvelumyyjä FIN, ENG
Puhelin010 214 8023
juuso.lahdeaho@laakkonen.fi
Tero Laine Työnjohtaja FIN, ENG
Puhelin010 214 8024
tero.laine@laakkonen.fi
Niklas Ståhlström Työnjohtaja FIN, ENG, SWE, FIN
Puhelin010 214 8027
niklas.stahlstrom@laakkonen.fi
Korikorjaamo
Aukioloajat
ma-pe07:30 - 17:00
Puhelinnumero
010 214 8150

Korikorjaamo palvelee 2.1. lähtien uusissa tiloissa osoitteessa Mekaanikonkatu 12 arkisin klo 7.30-17. Tervetuloa!

Katso Mekaanikonkatu 12 korikorjaamon tiedot tästä


Sähköposti

vahinkotarkastus@laakkonen.fi

Korikorjaamon vahinkotarkastus
Aukioloajat
ma-pe09:00 - 15:00
Suorahuolto
Aukioloajat
ma-pe07:30 - 15:30
laSuljettu
suSuljettu
Puhelinnumero
010 214 8030
Yhteyshenkilöt
Pauli Svensk Automekaanikko FIN
Puhelin010 214 8031
pauli.svensk@laakkonen.fi
Vaihde
Puhelinnumero
010 214 8000
Varaosat
Aukioloajat
ma-pe08:00 - 17:00
la10:00 - 15:00
suSuljettu
Puhelinnumero
010 214 8040
Yhteyshenkilöt
Tommi Peteri Varaosamyyjä FIN
Puhelin010 214 8042
tommi.peteri@laakkonen.fi
Matti Visa Varaosapäällikkö FIN, ENG, SWE
Puhelin010 214 8045
matti.visa@laakkonen.fi
Juho Kohtanen Varaosamyyjä FIN, ENG
Puhelin010 214 8047
juho.kohtanen@laakkonen.fi
Heikki Juntunen Varaosamyyjä FIN, ENG, FIN
Puhelin010 214 8043
heikki.juntunen@laakkonen.fi
Janne Pitkänen Varaosavastaava FIN, ENG, FIN
Puhelin010 214 8041
janne.pitkanen@laakkonen.fi
Joel Tehikari Varaosamyyjä FIN
Puhelin010 214 8049
joel.tehikari@laakkonen.fi