Liikkeemme ovat suljettuina to 13.5.2021. Poikkeuksena Jumbon liikkeemme, joka palvelee klo 12-17. Aurinkoista Helatorstaita!

MINI Bavaria Laakkonen Helsinki

Mekaanikonkatu 2, 00880 Helsinki

Aukioloajat ja yhteystiedot
Automyynti uudet autot
Aukioloajat
ma-pe09:00 - 17:00
la10:00 - 15:00
suSuljettu
Yhteyshenkilöt
Milka Asikainen Myyntipäällikkö FIN, ENG, GER
Puhelin010 214 8004
Matkapuhelin050 354 6981
milka.asikainen@laakkonen.fi
Samu Stenros MINI Brand Manager FIN
Puhelin010 214 8014
Matkapuhelin050 461 0860
samu.stenros@laakkonen.fi
Hallinto
Yhteyshenkilöt
Jarkko Mustonen Huoltopäällikkö FIN
Puhelin010 214 8025
jarkko.mustonen@laakkonen.fi
Eija Korhonen Toimistopäällikkö FIN, ENG, SWE
Puhelin010 214 8009
eija.korhonen@laakkonen.fi
Jori Andberg Autotalonjohtaja FIN
Puhelin010 214 8220
jori.andberg@laakkonen.fi
Huolto
Aukioloajat
ma-pe07:30 - 18:00
laSuljettu
suSuljettu
Yhteyshenkilöt
Lasse Takala Taksimekaanikko FIN
Puhelin010 214 8032
lasse.takala@laakkonen.fi
Petri Ikonen Hallityönjohtaja FIN
Puhelin010 214 8021
petri.ikonen@laakkonen.fi
Mikko Aho Työnjohtaja FIN, ENG
Puhelin010 214 8028
mikko.aho@laakkonen.fi
Pasi Karvonen Työnjohtaja FIN, ENG
Puhelin010 214 8046
pasi.karvonen@laakkonen.fi
Samu Vuohelainen Team leader FIN, ENG
Puhelin010 214 8036
samu.vuohelainen@laakkonen.fi
Toni Vesanto Työnjohtaja FIN, ENG
Puhelin010 214 8257
toni.vesanto@laakkonen.fi
Jyry Alatalo Työnjohtaja FIN, ENG, FIN
Puhelin010 214 8038
jyry.alatalo@laakkonen.fi
Toni Holmberg Työnjohtaja FIN, ENG
Puhelin010 214 8051
toni.holmberg@laakkonen.fi
Tero Laine Työnjohtaja FIN, ENG
Puhelin010 214 8024
tero.laine@laakkonen.fi
Niklas Ståhlström Työnjohtaja FIN, ENG, SWE, FIN
Puhelin010 214 8027
niklas.stahlstrom@laakkonen.fi
Jesse Kähäri Työnjohtaja FIN
Puhelin010 214 8056
jesse.kahari@laakkonen.fi
Vaihde
Puhelinnumero
010 214 8000
Varaosat
Aukioloajat
ma-pe08:00 - 17:00
la10:00 - 15:00
suSuljettu
Yhteyshenkilöt
Tommi Peteri Varaosamyyjä FIN
Puhelin010 214 8042
tommi.peteri@laakkonen.fi
Juho Kohtanen Varaosamyyjä FIN, ENG
Puhelin010 214 8047
juho.kohtanen@laakkonen.fi
Heikki Juntunen Varaosamyyjä FIN, ENG, FIN
Puhelin010 214 8043
heikki.juntunen@laakkonen.fi
Janne Pitkänen Varaosavastaava FIN, ENG, FIN
Puhelin010 214 8041
janne.pitkanen@laakkonen.fi
Joel Tehikari Varaosamyyjä FIN
Puhelin010 214 8049
joel.tehikari@laakkonen.fi