FordStore Laakkonen Espoo Martinsillantie 14
02270 Espoo

Tammikuussa avattava täyden palvelun FordStore Laakkonen Espoo tarjoaa parasta Ford-asiantuntemusta ja –palvelua.
Jo nyt voit varata huoltoajan Fordillesi joko soittamalla tai tekemällä verkkovarauksen. 

FordStore Laakkonen Espoo Huolto:
010 214 9450

https://huoltovaraus.laakkonen.fi/booking/

Varaa huolto Etäisyys / km   Ajo-ohje Reittiopas

Aukioloajat ja yhteystiedot

Automyynti Hyötyautot

Aukioloajat
ma-pe
09:00-18:00
la
10:00-15:00
su
suljettu

Yhteyshenkilöt:
Tero Toivonen

Tero Toivonen
Automyyjä / Ford, hyötyautot
FIN

Puhelin
010 214 8606
Matkapuhelin
050 576 3400

tero.toivonen@laakkonen.fi

Automyynti uudet autot

Merkit

Ford


Aukioloajat
ma-pe
09:00-18:00
la
10:00-15:00
su
suljettu

Puhelinnumerot

Ford
010 214 8690


Yhteyshenkilöt:
Markku Haga

Markku Haga
Automyyjä / Ford
FIN, ENG

Puhelin
010 214 7603
Matkapuhelin
040 835 2154

markku.haga@laakkonen.fi

Inka Hall

Inka Hall
Automyyjä / Ford
FIN

Puhelin
010 214 8169
Matkapuhelin
050 428 5194

inka.hall@laakkonen.fi

Mika Ikonen

Mika Ikonen
Automyyjä / Ford
FIN

Puhelin
010 214 8604
Matkapuhelin
050 569 5531

mika.ikonen@laakkonen.fi

Juha Järvinen

Juha Järvinen
Automyyjä / Ford
FIN

Puhelin
010 214 8605
Matkapuhelin
050 434 5460

juha.jarvinen@laakkonen.fi

Mika Huutoniemi

Mika Huutoniemi
Myyntipäällikkö / Ford
FIN

Puhelin
010 214 8601
Matkapuhelin
050 388 9845

mika.huutoniemi@laakkonen.fi

Oskar Seppänen

Oskar Seppänen
Tuotepäällikkö / Ford
FIN, SWE

Puhelin
010 214 8602
Matkapuhelin
050 370 9840

oskar.seppanen@laakkonen.fi

Automyynti vaihtoautot

Aukioloajat
ma-pe
09:00-18:00
la
10:00-15:00
su
suljettu

Puhelinnumerot

010 214 8691


Yhteyshenkilöt:

Mika Koivunen
Automyyjä / vaihtoautot
FIN

Puhelin
010 214 7513
Matkapuhelin
050 380 8715

mika.koivunen@laakkonen.fi

Jukka Manninen

Jukka Manninen
Automyyjä / vaihtoautot
FIN

Puhelin
010 214 7510
Matkapuhelin
050 564 1641

jukka.manninen@laakkonen.fi

Arian Pajuhi

Arian Pajuhi
Automyyjä / vaihtoautot
FIN

Puhelin
010 214 7515
Matkapuhelin
050 448 4884

arian.pajuhi@laakkonen.fi

Pentti Pieskä

Pentti Pieskä
Automyyjä / vaihtoautot
FIN

Puhelin
010 214 7514
Matkapuhelin
040 083 8967

pentti.pieska@laakkonen.fi

Huolto

Merkit

Ford


Aukioloajat
ma-pe
07:30-21:00
la-su
suljettu

Puhelinnumerot

Ford
010 214 8696


Yhteyshenkilöt:

Mikko Komulainen
Korjaamopäällikkö / Ford
FIN

Puhelin
010 214 8630

Milla Pienimäki
Palvelumyyjä / Ford
FIN

Johan Qvarström
Palvelumyyjä / Ford
FIN

Puhelin
010 214 8633

Kirsi Uusitalo

Kirsi Uusitalo
Palvelumyyjä / Ford
FIN

Puhelin
010 214 8165

Tomi Virtakoski
Palvelumyyjä / Ford
FIN

Puhelin
010 214 8634

Vaihde

Puhelinnumerot

010 2148600


Varaosat

Merkit

Ford


Aukioloajat
ma-pe
07:30-21:00
la-su
suljettu

Puhelinnumerot

Ford
010 214 8698


Yhteyshenkilöt:

Sebastian Eskman
Varaosamyyjä / Ford
FIN

Puhelin
010 214 8623

Ari Heikkilä

Ari Heikkilä
Varaosamyyjä / Ford
FIN

Puhelin
010 214 8140

Nora Joutsen
Varaosamyyjä / Ford
FIN

Puhelin
010 214 8621

Heidi Kansanen
Varaosamyyjä / Ford
FIN

Puhelin
010 214 8622

Jouni Kaunismäki
Varaosavastaava / Ford
FIN

Puhelin
010 214 8620

Laakkonen
Hakuvahdit (0)