FordStore Laakkonen Espoo Martinsillantie 14
02270 Espoo

FordStore Laakkonen Espoo Huolto:
010 214 9450

Varaa huolto Etäisyys / km   Ajo-ohje Reittiopas

Aukioloajat ja yhteystiedot

Huollon palveluautomaatin avulla asiointi liikkeessämme on helppoa ja vaivatonta 24/7.

Huom! Huollon aukioloajat muuttuneet 1.8.2019 alkaen!

Automyynti Hyötyautot

Aukioloajat
ma-pe
09:00-18:00
la
10:00-15:00
su
suljettu

Yhteyshenkilöt:
Mika Ikonen

Mika Ikonen
Automyyjä / Ford, hyötyautot
FIN, ENG

Puhelin
010 214 8604
Matkapuhelin
050 569 5531

mika.ikonen@laakkonen.fi

Pasi Virtanen

Pasi Virtanen
Automyyjä / Ford, hyötyautot
FIN

Puhelin
010 214 8106
Matkapuhelin
050 388 9882

pasi.virtanen@laakkonen.fi

Mika Huutoniemi

Mika Huutoniemi
Myyntipäällikkö / Ford, hyötyautot
FIN, ENG

Puhelin
010 214 8601
Matkapuhelin
050 388 9845

mika.huutoniemi@laakkonen.fi

Automyynti uudet autot

Merkit

Ford


Aukioloajat
ma-pe
09:00-18:00
la
10:00-15:00
su
suljettu

Puhelinnumerot

Ford
010 214 8690


Yhteyshenkilöt:
Markku Haga

Markku Haga
Automyyjä / Ford
FIN, ENG

Puhelin
010 214 7603
Matkapuhelin
040 835 2154

markku.haga@laakkonen.fi

Markku Ikola

Markku Ikola
Automyyjä / Ford
FIN, ENG

Puhelin
010 214 7602
Matkapuhelin
040 835 7246

markku.ikola@laakkonen.fi

Mika Ikonen

Mika Ikonen
Automyyjä / Ford
FIN, ENG

Puhelin
010 214 8604
Matkapuhelin
050 569 5531

mika.ikonen@laakkonen.fi

Jenni Immonen

Jenni Immonen
Automyyjä / Ford
FIN, ENG

Puhelin
010 214 8113
Matkapuhelin
050 463 0838

jenni.immonen@laakkonen.fi

Juha Järvinen

Juha Järvinen
Automyyjä / Ford
FIN, ENG

Puhelin
010 214 8605
Matkapuhelin
050 434 5460

juha.jarvinen@laakkonen.fi

Pasi Virtanen

Pasi Virtanen
Automyyjä / Ford
FIN

Puhelin
010 214 8106
Matkapuhelin
050 388 9882

pasi.virtanen@laakkonen.fi

Mika Huutoniemi

Mika Huutoniemi
Myyntipäällikkö / Ford
FIN, ENG

Puhelin
010 214 8601
Matkapuhelin
050 388 9845

mika.huutoniemi@laakkonen.fi

Automyynti vaihtoautot

Aukioloajat
ma-pe
09:00-18:00
la
10:00-15:00
su
suljettu

Puhelinnumerot

010 214 8691


Yhteyshenkilöt:
Jouko Nuutinen

Jouko Nuutinen
Automyyjä / vaihtoautot
FIN

Puhelin
010 214 7612
Matkapuhelin
050 320 8238

jouko.nuutinen@laakkonen.fi

Arian Pajuhi

Arian Pajuhi
Automyyjä / vaihtoautot
FIN

Puhelin
010 214 7515
Matkapuhelin
050 448 4884

arian.pajuhi@laakkonen.fi

Tapio Rantanen

Tapio Rantanen
Automyyjä / vaihtoautot
FIN, ENG

Puhelin
010 214 7608
Matkapuhelin
050 384 8325

tapio.rantanen@laakkonen.fi

Ari Kekola

Ari Kekola
Myyntipäällikkö
FIN

Puhelin
010 214 7601
Matkapuhelin
050 529 9887

ari.kekola@laakkonen.fi

Hallinto

Yhteyshenkilöt:
Kari Aaltonen

Kari Aaltonen
Aluejohtaja / Ford
FIN

Puhelin
010 214 8218
Matkapuhelin
050 307 1334

kari.aaltonen@laakkonen.fi

Huolto

Merkit

Ford


Aukioloajat
ma-pe
07:00-18:00
la-su
suljettu

Puhelinnumerot

Ford
010 214 9450


Yhteyshenkilöt:
Mikko Komulainen

Mikko Komulainen
Korjaamopäällikkö / Ford
FIN

Poissa 21.08.2019 - 23.08.2019

Puhelin
010 214 8630

Milla Pienimäki

Milla Pienimäki
Palvelumyyjä / Ford
FIN

Poissa 05.08.2019 - 30.08.2019

Puhelin
010 214 8636

Johan Qvarnström

Johan Qvarnström
Palvelumyyjä / Ford
FIN

Puhelin
010 214 8633

Kirsi Uusitalo

Kirsi Uusitalo
Palvelumyyjä / Ford
FIN

Poissa 19.08.2019 - 31.08.2019

Puhelin
010 214 8165

Tomi Virtakoski

Tomi Virtakoski
Palvelumyyjä / Ford
FIN

Puhelin
010 214 8634

Korikorjaamon vahinkotarkastus

Aukioloajat
Korikorjaamon vahinkotarkastus
la-su
suljettu

Suorahuolto

Merkit

Ford


Puhelinnumerot

Ford
010 214 9453


Yhteyshenkilöt:
Mika Väisänen

Mika Väisänen
Mekaanikko / Ford
FIN

Poissa 12.08.2019 - 31.08.2019

Puhelin
010 214 8635

mika.vaisanen@laakkonen.fi

Vaihde

Puhelinnumerot

010 2148600


Varaosat

Merkit

Ford


Aukioloajat
ma-pe
07:15-18:00
la-su
suljettu

Puhelinnumerot

Ford
010 214 9452


Yhteyshenkilöt:
Sebastian Eskman

Sebastian Eskman
Varaosamyyjä / Ford
FIN

Puhelin
010 214 8623

Nora Joutsen

Nora Joutsen
Varaosamyyjä / Ford
FIN

Puhelin
010 214 8621

Heidi Kansanen

Heidi Kansanen
Varaosamyyjä / Ford
FIN

Puhelin
010 214 8622

Jouni Kaunismäki

Jouni Kaunismäki
Varaosavastaava / Ford
FIN

Puhelin
010 214 8620

Toimipisteen tuoreimmat autot

Laakkonen
Hakuvahdit (0)