PÄIVITYS 13.3. ASIAKASTIEDOTTEESEEN - Autoasioiden hoito turvallisesti koronaepidemian aikana Lue tarkemmin tästä!

Valitse sivusto
Laakkonen pääsivusto
BMW
Ford
Mazda
MINI
Nissan
Opel
Škoda
Subaru
Laakkonen vaihtoautot

FordStore Laakkonen Espoo Martinsillantie 14
02270 Espoo

FordStore Laakkonen Espoo Huolto:
010 214 9450

Varaa huolto Etäisyys / km   Ajo-ohje Reittiopas

Aukioloajat ja yhteystiedot

Huollon palveluautomaatin avulla asiointi liikkeessämme on helppoa ja vaivatonta 24/7.

Ma 4.5. alkaen Espoon korikorjaamon vahinkotarkastukset ja korikorjaukset hoidetaan uudessa korikorjaamossa Espoon keskuksessa (Muurala) osoitteessa Lautamiehentie 3.

Ma 11.5. alkaen automyynti palvelee myös la 10-15, ark. 9-17. Huolto ja varaosat ark. 8-16. Voimassa toistaiseksi.

Automyynti Hyötyautot

Aukioloajat
ma-pe
09:00-17:00
la
10:00-15:00
su
suljettu

Yhteyshenkilöt:
Mika Ikonen

Mika Ikonen
Automyyjä / Ford, hyötyautot
FIN, ENG

Puhelin
010 214 8604
Matkapuhelin
050 569 5531

mika.ikonen@laakkonen.fi

Pasi Virtanen

Pasi Virtanen
Automyyjä / Ford, hyötyautot
FIN

Puhelin
010 214 8106
Matkapuhelin
050 388 9882

pasi.virtanen@laakkonen.fi

Timo Korpela

Timo Korpela
Tuotepäällikkö / Ford
FIN, ENG

Puhelin
010 214 8603
Matkapuhelin
050 300 4000

timo.korpela@laakkonen.fi

Automyynti uudet autot

Merkit

Ford


Aukioloajat
ma-pe
09:00-17:00
la
10:00-15:00
su
suljettu

Puhelinnumerot

Ford
010 214 8690


Yhteyshenkilöt:
Markku Haga

Markku Haga
Automyyjä / Ford
FIN, ENG

Puhelin
010 214 7603
Matkapuhelin
040 835 2154

markku.haga@laakkonen.fi

Markku Ikola

Markku Ikola
Automyyjä / Ford
FIN, ENG

Puhelin
010 214 7602
Matkapuhelin
040 835 7246

markku.ikola@laakkonen.fi

Mika Ikonen

Mika Ikonen
Automyyjä / Ford
FIN, ENG

Puhelin
010 214 8604
Matkapuhelin
050 569 5531

mika.ikonen@laakkonen.fi

Rinor Latifi

Rinor Latifi
Automyyjä
FIN, ENG

Puhelin
010 214 8608
Matkapuhelin
050 307 3897

rinor.latifi@laakkonen.fi

Alexander Pajumäki

Alexander Pajumäki
Automyyjä / Ford
FIN, SWE, ENG

Puhelin
010 214 8606
Matkapuhelin
050 567 2551

alexander.pajumaki@laakkonen.fi

Pasi Virtanen

Pasi Virtanen
Automyyjä / Ford
FIN

Puhelin
010 214 8106
Matkapuhelin
050 388 9882

pasi.virtanen@laakkonen.fi

Ville Parma

Ville Parma
Myyntipäällikkö / Ford
FIN

Puhelin
010 214 8607
Matkapuhelin
040 529 3980

ville.parma@laakkonen.fi

Markus Kinnunen

Markus Kinnunen
Tuotepäällikkö / Ford
FIN, ENG

Puhelin
010 214 8602
Matkapuhelin
050 308 5976

markus.kinnunen@laakkonen.fi

Automyynti vaihtoautot

Aukioloajat
ma-pe
09:00-17:00
la
10:00-15:00
su
suljettu

Puhelinnumerot

010 214 8691


Yhteyshenkilöt:
Jouko Nuutinen

Jouko Nuutinen
Automyyjä / vaihtoautot
FIN

Puhelin
010 214 7612
Matkapuhelin
050 320 8238

jouko.nuutinen@laakkonen.fi

Arian Pajuhi

Arian Pajuhi
Automyyjä / vaihtoautot
FIN

Puhelin
010 214 7515
Matkapuhelin
050 448 4884

arian.pajuhi@laakkonen.fi

Tapio Rantanen

Tapio Rantanen
Automyyjä / vaihtoautot
FIN, ENG

Puhelin
010 214 7608
Matkapuhelin
050 384 8325

tapio.rantanen@laakkonen.fi

Ari Kekola

Ari Kekola
Myyntipäällikkö
FIN

Puhelin
010 214 7601
Matkapuhelin
050 529 9887

ari.kekola@laakkonen.fi

Gabriel Menyhart

Gabriel Menyhart
Vaihtoautomyyjä / vaihtoautot
FIN, ENG

Puhelin
010 214 8611
Matkapuhelin
050 505 8078

gabriel.menyhart@laakkonen.fi

Hallinto

Yhteyshenkilöt:
Kari Aaltonen

Kari Aaltonen
Aluejohtaja / Ford
FIN

Puhelin
010 214 8218
Matkapuhelin
050 307 1334

kari.aaltonen@laakkonen.fi

Tommi Salonen
Vaihtoautojohtaja / vaihtoautot
FIN

Puhelin
010 309 2302
Matkapuhelin
050 522 1307

tommi.salonen@laakkonen.fi

Huolto

Merkit

Ford


Aukioloajat
ma-pe
8:00-16:00
la
suljettu
su
suljettu

Puhelinnumerot

Ford
010 214 9450


Yhteyshenkilöt:
Tomi Virtakoski

Tomi Virtakoski
Työnjohtaja / Ford
FIN

Puhelin
010 214 8634

Kirsi Uusitalo

Kirsi Uusitalo
Työnjohtaja / Ford
FIN

Puhelin
010 214 8165

Milla Pienimäki

Milla Pienimäki
Työnjohtaja / Ford
FIN

Puhelin
010 214 8636

Kaspar Liiver

Kaspar Liiver
Työnjohtaja / Ford
FIN

Puhelin
010 214 8632

Mikko Komulainen

Mikko Komulainen
Korjaamopäällikkö / Ford
FIN

Puhelin
010 214 8630

Korikorjaamon vahinkotarkastus

Aukioloajat
ma-pe
8:00-16:00
la
suljettu
su
suljettu

Suorahuolto

Merkit

Ford


Puhelinnumerot

Ford
010 214 9453


Yhteyshenkilöt:
Mika Väisänen

Mika Väisänen
Taksimekaanikko / Ford
FIN

Puhelin
010 214 8635

mika.vaisanen@laakkonen.fi

Vahinkotarkastus

Vaihde

Puhelinnumerot

010 2148600


Varaosat

Merkit

Ford


Aukioloajat
ma-pe
8:00-16:00
la
suljettu
su
suljettu

Puhelinnumerot

Ford
010 214 9452


Yhteyshenkilöt:
Sebastian Eskman

Sebastian Eskman
Varaosamyyjä / Ford
FIN

Puhelin
010 214 8623

Nora Joutsen

Nora Joutsen
Varaosamyyjä / Ford
FIN

Poissa 18.05.2020 - 31.05.2020

Puhelin
010 214 8621

Jouni Kaunismäki

Jouni Kaunismäki
Varaosavastaava / Ford
FIN

Puhelin
010 214 8620

Toimipisteen tuoreimmat autot

Hakuvahdit (0)