Liikkeemme ovat suljettuina to 13.5.2021. Poikkeuksena Jumbon liikkeemme, joka palvelee klo 12-17. Aurinkoista Helatorstaita!

Valitse sivusto
Laakkonen pääsivusto
BMW
Ford
Mazda
MINI
Nissan
Opel
Skoda
Subaru
Laakkonen vaihtoautot

FordStore Laakkonen Espoo Martinsillantie 14
02270 Espoo

FordStore Laakkonen Espoo Huolto:
010 214 9450

Varaa huolto Etäisyys / km   Ajo-ohje Reittiopas

Aukioloajat ja yhteystiedot

Huollon palveluautomaatin avulla asiointi liikkeessämme on helppoa ja vaivatonta 24/7.

Automyynti Hyötyautot

Aukioloajat
ma-ke
09:00-18:00
to
suljettu
pe
09:00-18:00
la
10:00-15:00
su
suljettu

Yhteyshenkilöt:
Mika Ikonen

Mika Ikonen
Automyyjä / Ford, hyötyautot
FIN, ENG

Puhelin
010 214 8604
Matkapuhelin
050 569 5531

mika.ikonen@laakkonen.fi

Pasi Virtanen

Pasi Virtanen
Automyyjä / Ford, hyötyautot
FIN

Puhelin
010 214 8106
Matkapuhelin
050 388 9882

pasi.virtanen@laakkonen.fi

Timo Korpela

Timo Korpela
Tuotepäällikkö / Ford
FIN, ENG

Puhelin
010 214 8603
Matkapuhelin
050 300 4000

timo.korpela@laakkonen.fi

Automyynti uudet autot

Merkit

Ford


Aukioloajat
ma-ke
09:00-18:00
to
suljettu
pe
09:00-18:00
la
10:00-15:00
su
suljettu

Puhelinnumerot

Ford
010 214 8690


Yhteyshenkilöt:
Markku Ikola

Markku Ikola
Automyyjä / Ford
FIN, ENG

Puhelin
010 214 7602
Matkapuhelin
040 835 7246

markku.ikola@laakkonen.fi

Mika Ikonen

Mika Ikonen
Automyyjä / Ford
FIN, ENG

Puhelin
010 214 8604
Matkapuhelin
050 569 5531

mika.ikonen@laakkonen.fi

Jan-Erik Johansson

Jan-Erik Johansson
Automyyjä / Ford
FIN, ENG

Puhelin
010 214 8605
Matkapuhelin
050 471 5109

jan-erik.johansson@laakkonen.fi

Markus Kinnunen

Markus Kinnunen
Automyyjä / Ford
FIN, ENG

Puhelin
010 214 8602
Matkapuhelin
050 308 5976

markus.kinnunen@laakkonen.fi

Pasi Virtanen

Pasi Virtanen
Automyyjä / Ford
FIN

Puhelin
010 214 8106
Matkapuhelin
050 388 9882

pasi.virtanen@laakkonen.fi

Ville Parma

Ville Parma
Myyntipäällikkö / Ford
FIN

Puhelin
010 214 8607
Matkapuhelin
040 529 3980

ville.parma@laakkonen.fi

Automyynti vaihtoautot

Aukioloajat
ma-ke
09:00-18:00
to
suljettu
pe
09:00-18:00
la
10:00-15:00
su
suljettu

Puhelinnumerot

Vaihtoautot
010 214 8691

Vaihtoautot
010 214 8691


Yhteyshenkilöt:
Jouko Nuutinen

Jouko Nuutinen
Automyyjä / vaihtoautot
FIN

Puhelin
010 214 7612
Matkapuhelin
050 320 8238

jouko.nuutinen@laakkonen.fi

Arian Pajuhi

Arian Pajuhi
Automyyjä / vaihtoautot
FIN

Puhelin
010 214 7515
Matkapuhelin
050 448 4884

arian.pajuhi@laakkonen.fi

Tapio Rantanen

Tapio Rantanen
Automyyjä / vaihtoautot
FIN, ENG

Puhelin
010 214 7608
Matkapuhelin
050 384 8325

tapio.rantanen@laakkonen.fi

Ari Kekola

Ari Kekola
Myyntipäällikkö
FIN

Puhelin
010 214 7601
Matkapuhelin
050 529 9887

ari.kekola@laakkonen.fi

Hallinto

Yhteyshenkilöt:
Kari Aaltonen

Kari Aaltonen
Autotalonjohtaja / Ford
FIN

Puhelin
010 214 8218
Matkapuhelin
050 307 1334

kari.aaltonen@laakkonen.fi

Mikko Komulainen

Mikko Komulainen
Korjaamopäällikkö / Ford
FIN

Puhelin
010 214 8630

mikko.s.komulainen@laakkonen.fi

Huolto

Merkit

Ford


Aukioloajat
ma-ke
07:30-17:00
to
suljettu
pe
07:30-17:00
la
suljettu
su
suljettu

Puhelinnumerot

Ford
010 214 9450

Monimerkkihuolto
010 214 9439


Yhteyshenkilöt:
Tomi Virtakoski

Tomi Virtakoski
Työnjohtaja / Ford
FIN

Puhelin
010 214 8634

Kirsi Uusitalo

Kirsi Uusitalo
Työnjohtaja / Ford
FIN

Puhelin
010 214 8165

Milla Pienimäki

Milla Pienimäki
Työnjohtaja / Ford
FIN

Puhelin
010 214 8636

Kaspar Liiver

Kaspar Liiver
Työnjohtaja / Ford
FIN

Puhelin
010 214 8632

Suorahuolto

Merkit

Ford


Puhelinnumerot

Ford
010 214 9453


Yhteyshenkilöt:
Mika Väisänen

Mika Väisänen
Taksimekaanikko / Ford
FIN

Puhelin
010 214 8635

mika.vaisanen@laakkonen.fi

Vahinkotarkastus

Vaihde

Puhelinnumerot

Vaihde
010 2148600


Varaosat

Merkit

Ford


Aukioloajat
ma-ke
08.00-16:30
to
suljettu
pe
08.00-16:30
la
suljettu
su
suljettu

Puhelinnumerot

Ford
010 214 9452


Yhteyshenkilöt:
Sebastian Eskman

Sebastian Eskman
Varaosamyyjä / Ford
FIN

Puhelin
010 214 8623

Nora Joutsen

Nora Joutsen
Varaosamyyjä / Ford
FIN

Puhelin
010 214 8621

Jouni Kaunismäki

Jouni Kaunismäki
Varaosavastaava / Ford
FIN

Puhelin
010 214 8620

Toimipisteen tuoreimmat autot

Hakuvahdit (0)