PÄIVITYS 13.3. ASIAKASTIEDOTTEESEEN - Autoasioiden hoito turvallisesti koronaepidemian aikana Lue tarkemmin tästä!

Valitse sivusto
Laakkonen pääsivusto
BMW
Ford
Mazda
MINI
Nissan
Opel
Škoda
Subaru
Laakkonen vaihtoautot

BMW Laakkonen Espoo Luomannotko 7
02200 Espoo

Varaa huolto Etäisyys / km   Ajo-ohje Reittiopas

Aukioloajat ja yhteystiedot

Ma 4.5. alkaen Espoon korikorjaamon vahinkotarkastukset ja korikorjaukset hoidetaan uudessa korikorjaamossa Espoon keskuksessa (Muurala) osoitteessa Lautamiehentie 3.

Ma 11.5. alkaen automyynti palvelee myös la 10-15, ark. 9-17. Huolto ja varaosat ark. 8-16. Voimassa toistaiseksi.

Automyynti uudet autot

Merkit

BMW, MINI


Aukioloajat
ma-pe
09:00-17:00
la
10:00-15:00
su
suljettu

Puhelinnumerot

BMW
010 214 8210

MINI
010 214 8297


Yhteyshenkilöt:
Jessica Croucher

Jessica Croucher
Automyyjä / MINI
FIN, ENG

Puhelin
010 214 8215
Matkapuhelin
050 325 1112

jessica.croucher@laakkonen.fi

Sinikka Ekholm

Sinikka Ekholm
Automyyjä / BMW
FIN, SWE, ENG

Poissa 01.05.2020 - 30.05.2020

Puhelin
010 214 8213
Matkapuhelin
050 522 1390

sinikka.ekholm@laakkonen.fi

Janne Jokinen

Janne Jokinen
Automyyjä / BMW
FIN, ENG

Puhelin
010 214 8217
Matkapuhelin
050 468 0404

janne.jokinen@laakkonen.fi

Juuli Jurvelin

Juuli Jurvelin
Automyyjä / BMW
FIN, ENG

Puhelin
010 214 8208
Matkapuhelin
050 470 0585

juuli.jurvelin@laakkonen.fi

Maarit Niittymäki

Maarit Niittymäki
Automyyjä / BMW
FIN, ENG

Puhelin
010 214 8206
Matkapuhelin
050 388 9826

maarit.niittymaki@laakkonen.fi

Pavel Poliakov

Pavel Poliakov
Automyyjä / BMW
FIN, RUS, ENG

Puhelin
010 214 8207
Matkapuhelin
050 501 2586

pavel.poliakov@laakkonen.fi

Niclas Rodolfi

Niclas Rodolfi
Automyyjä / BMW, BMW M
FIN

Puhelin
010 214 8211
Matkapuhelin
050 509 0142

niclas.rodolfi@laakkonen.fi

Kristian Tuunainen

Kristian Tuunainen
Automyyjä / BMW
FIN, ENG

Puhelin
010 214 8214
Matkapuhelin
050 414 3993

kristian.tuunainen@laakkonen.fi

Seppo Vehkajärvi

Seppo Vehkajärvi
Automyyjä / BMW, MINI
FIN, ENG

Puhelin
010 214 8209
Matkapuhelin
050 415 2553

seppo.vehkajarvi@laakkonen.fi

Melissa Porrassalmi

Melissa Porrassalmi
Yritysmyyjä / BMW
FIN, ENG

Puhelin
010 214 8223
Matkapuhelin
040 842 3118

melissa.porrassalmi@laakkonen.fi

Automyynti vaihtoautot

Aukioloajat
ma-pe
09:00-17:00
la
10:00-15:00
su
suljettu

Puhelinnumerot

010 214 8240


Yhteyshenkilöt:
Mika Eriksson

Mika Eriksson
Automyyjä / vaihtoautot
FIN, ENG

Puhelin
010 214 8241
Matkapuhelin
040 701 0949

mika.eriksson@laakkonen.fi

Tomi Petäjäniemi

Tomi Petäjäniemi
Automyyjä / vaihtoautot
FIN, ENG

Puhelin
010 214 8242
Matkapuhelin
050 406 3207

tomi.petajaniemi@laakkonen.fi

Samuli Räisänen

Samuli Räisänen
Automyyjä / vaihtoautot
FIN

Puhelin
010 214 7706
Matkapuhelin
050 523 8134

samuli.raisanen@laakkonen.fi

Tuomo Saario

Tuomo Saario
Automyyjä / vaihtoautot
FIN

Puhelin
010 214 8244
Matkapuhelin
050 502 8030

tuomo.saario@laakkonen.fi

Hallinto

Yhteyshenkilöt:

Matias Laine
Asiakkuuspäällikkö / MINI
FIN

Poissa 18.05.2020 - 31.05.2020

Puhelin
010 214 7575
Matkapuhelin
040 067 5162

matias.laine@laakkonen.fi

Jori Andberg

Jori Andberg
Autotalonjohtaja / BMW, MINI
FIN

Puhelin
010 214 8220
Matkapuhelin
050 433 0219

jori.andberg@laakkonen.fi

Jarkko Mustonen

Jarkko Mustonen
Huoltopäällikkö / BMW, MINI
FIN

Puhelin
010 214 8025

jarkko.mustonen@laakkonen.fi

Jonathan Koskenlaine

Jonathan Koskenlaine
Myyntipäällikkö / BMW
FIN

Puhelin
010 214 7711
Matkapuhelin
050 576 1163

jonathan.koskenlaine@laakkonen.fi

Samu Stenros

Samu Stenros
Myyntipäällikkö / MINI
FIN

Puhelin
010 214 8014
Matkapuhelin
050 461 0860

samu.stenros@laakkonen.fi

Anton Tran

Anton Tran
Product Genius / BMW
FIN

Puhelin
010 214 7704
Matkapuhelin
046 921 5485

anton.tran@laakkonen.fi

Julius Hjelt

Julius Hjelt
Vaihtoautopäällikkö / vaihtoautot
FIN, RUS

Puhelin
010 214 8243
Matkapuhelin
050 513 9554

julius.hjelt@laakkonen.fi

Matti Visa

Matti Visa
Varaosapäällikkö / BMW, MINI
FIN, ENG

Puhelin
010 214 8045

matti.visa@laakkonen.fi

Huolto

Merkit

BMW, MINI


Aukioloajat

Huolto
ma-pe
8:00-16:00
la
suljettu
su
suljettu

Puhelinnumerot

BMW
010 214 9000

MINI
010 214 9000


Yhteyshenkilöt:
Toni Vesanto

Toni Vesanto
Työnjohtaja / BMW, MINI
FIN, ENG

Puhelin
010 214 8257

Asta Tertsunen

Asta Tertsunen
Työnjohtaja / BMW, MINI
FIN

Poissa 30.05.2020 - 14.06.2020

Puhelin
010 214 8253

Ville Rosendahl

Ville Rosendahl
Työnjohtaja / BMW, MINI
FIN, ENG

Puhelin
010 214 8254

Michael Metzler

Michael Metzler
Työnjohtaja / BMW, MINI
FIN, GER, ENG

Poissa 18.05.2020 - 31.05.2020

Puhelin
010 214 8255

Juuso Korhonen

Juuso Korhonen
Työnjohtaja / BMW, MINI
FIN, SWE, ENG

Puhelin
010 214 8274

Ari Heikkilä

Ari Heikkilä
Työnjohtaja / BMW, MINI
FIN

Puhelin
010 214 8638

Jesse Saarman

Jesse Saarman
Taksimekaanikko / BMW, MINI
FIN

Puhelin
010 214 8275

PROAutolasipalvelu

Puhelinnumerot

0102149504


Suorahuolto

Merkit

BMW, MINI


Aukioloajat
ma-pe
07:00-15:00
la-su
suljettu

Puhelinnumerot

BMW
010 214 8270

MINI
010 214 8270


Yhteyshenkilöt:
Antti Oramies

Antti Oramies
Mekaanikko / BMW, MINI
FIN, ENG

Poissa 04.05.2020 - 30.05.2020

Puhelin
010 214 8271

antti.oramies@laakkonen.fi

Vahinkotarkastus

Vaihde

Puhelinnumerot

010 214 8200


Varaosat

Merkit

BMW, MINI


Aukioloajat
ma-pe
8:00-16:00
la
suljettu
su
suljettu

Puhelinnumerot

BMW
010 214 8290

MINI
010 214 8290


Yhteyshenkilöt:
Heikki Hännikäinen

Heikki Hännikäinen
Varaosamyyjä / BMW, MINI
FIN

Puhelin
010 214 8291

Heidi Kansanen

Heidi Kansanen
Varaosamyyjä / BMW, MINI
FIN

Puhelin
010 214 8622

Kiia Koskenkorva

Kiia Koskenkorva
Varaosamyyjä / BMW, MINI
FIN, ENG, FIN

Puhelin
010 214 8044

Vesa Viinikka

Vesa Viinikka
Varaosamyyjä / BMW, MINI
FIN

Puhelin
010 214 8295

Toimipisteen tuoreimmat autot

Hakuvahdit (0)