Mikä on OmaLaakkonen?

OmaLaakkonen on auto- ja huoltoasiakkaillemme tarkoitettu palvelu, jonka käyttö edellyttää asiakasrekisteriimme tallennettuja asiakastietoja. OmaLaakkonen-palvelussa voit hallinnoida autoasioitasi ainutlaatuisella, turvallisella ja modernilla tavalla ja asiointi liikkeidemme kanssa on nopeampaa ja kätevämpää.


Ota OmaLaakkonen mobiilipalvelu käyttöösi

Google Play Download_on_the_App_Store_Badge_FI_RGB_blk_100217

Veljekset Laakkonen Luomannotko 7
02200 Espoo

Huom! Huollon aukioloaika muuttuu ja on 12.3.2018 alkaen klo 7.30-18.00. Syy muutokseen on liikkeessämme meneillään oleva remontti. Pahoittelemme tästä aiheutuvaa häiriötä.

 

Varaa huolto Etäisyys / km   Ajo-ohje Reittiopas

Aukioloajat ja yhteystiedot

Automyynti uudet autot

Merkit

BMW, MINI


Aukioloajat
ma-pe
09:00-18:00
la
10:00-15:00
su
suljettu

Puhelinnumerot

BMW
010 214 8210

MINI
010 214 8210


Yhteyshenkilöt:
Sinikka Ekholm

Sinikka Ekholm
Automyyjä / BMW, MINI
FIN, SWE, ENG

Puhelin
010 214 8213
Matkapuhelin
050 522 1390

sinikka.ekholm@laakkonen.fi

Iisakki Helander

Iisakki Helander
Automyyjä / BMW, MINI
FIN, ENG

Puhelin
010 214 8212
Matkapuhelin
040 701 2177

iisakki.helander@laakkonen.fi

Teemu Leppä

Teemu Leppä
Automyyjä / BMW
FIN, ENG

Puhelin
010 214 8216
Matkapuhelin
050 463 8265

teemu.leppa@laakkonen.fi

Matti Lindgrén

Matti Lindgrén
Automyyjä / BMW
FIN

Puhelin
010 214 8205
Matkapuhelin
050 509 0140

matti.lindgren@laakkonen.fi

Pavel Poliakov

Pavel Poliakov
Automyyjä / BMW
FIN, RUS, ENG

Poissa 22.05.2018 - 22.05.2018

Puhelin
010 214 8207
Matkapuhelin
050 501 2586

pavel.poliakov@laakkonen.fi

Niclas Rodolfi

Niclas Rodolfi
Automyyjä / BMW
FIN

Puhelin
010 214 8211
Matkapuhelin
050 509 0142

niclas.rodolfi@laakkonen.fi

Sami Salomäki

Sami Salomäki
Automyyjä / BMW
FIN

Puhelin
010 214 8208
Matkapuhelin
050 509 0148

sami.salomaki@laakkonen.fi

Petri Stroja

Petri Stroja
Automyyjä / BMW
FIN, ENG

Puhelin
010 214 8215
Matkapuhelin
050 307 3727

petri.stroja@laakkonen.fi

Kristian Tuunainen

Kristian Tuunainen
Automyyjä / BMW, MINI
FIN, ENG

Puhelin
010 214 8214
Matkapuhelin
050 414 3993

kristian.tuunainen@laakkonen.fi

Seppo Vehkajärvi

Seppo Vehkajärvi
Automyyjä / BMW, MINI
FIN, ENG

Puhelin
010 214 8209
Matkapuhelin
050 415 2553

seppo.vehkajarvi@laakkonen.fi

Robin Johansen

Robin Johansen
Myyntiavustaja / BMW
FIN, SWE

Puhelin
010 214 8203
Matkapuhelin
050 517 9879

robin.johansen@laakkonen.fi

Kari Aaltonen

Kari Aaltonen
Myyntipäällikkö / BMW
FIN

Puhelin
010 214 8218
Matkapuhelin
050 307 1334

kari.aaltonen@laakkonen.fi

Iiro Malinen

Iiro Malinen
Product Genius / BMW
FIN, ENG

Poissa 22.05.2018 - 23.05.2018

Puhelin
010 214 8221
Matkapuhelin
050 415 2535

iiro.malinen@laakkonen.fi

Automyynti vaihtoautot

Aukioloajat
ma-pe
09:00-18:00
la
10:00-15:00
su
suljettu

Puhelinnumerot

010 214 8240


Yhteyshenkilöt:
Mika Eriksson

Mika Eriksson
Automyyjä / vaihtoautot
FIN, ENG

Puhelin
010 214 8241
Matkapuhelin
040 701 0949

mika.eriksson@laakkonen.fi

Tomi Petäjäniemi

Tomi Petäjäniemi
Automyyjä / vaihtoautot
FIN, ENG

Puhelin
010 214 8242
Matkapuhelin
050 406 3207

tomi.petajaniemi@laakkonen.fi

Tuomo Saario

Tuomo Saario
Automyyjä / vaihtoautot
FIN

Puhelin
010 214 8244
Matkapuhelin
050 502 8030

tuomo.saario@laakkonen.fi

Peter Tallgren

Peter Tallgren
Myyntipäällikkö / vaihtoautot
FIN, SWE, ENG

Puhelin
010 214 8204
Matkapuhelin
045 206 6000

peter.tallgren@laakkonen.fi

Hallinto

Yhteyshenkilöt:
Jori Andberg

Jori Andberg
Autotalonjohtaja / BMW
FIN

Puhelin
010 214 8220
Matkapuhelin
050 433 0219

jori.andberg@laakkonen.fi

Mikko Järvinen

Mikko Järvinen
Jälkimarkkinointipäällikkö
FIN, ENG

Puhelin
010 214 8264

mikko.jarvinen@laakkonen.fi

Huolto

Merkit

BMW, MINI


Aukioloajat

Huolto
ma-pe
07:30-18:00
la
suljettu
su
suljettu

Puhelinnumerot

BMW
010 214 9000

MINI
010 214 9000


Yhteyshenkilöt:
Lauri Aherma

Lauri Aherma
Korjaamopäällikkö / BMW, MINI
FIN, ENG

Puhelin
010 214 8250

Fredrik Holmberg
Palvelumyyjä
FIN

Puhelin
010 214 8253

Ville Kosonen

Ville Kosonen
Palvelumyyjä / BMW, MINI
FIN

Puhelin
010 214 8251

Aleksi Lahti

Aleksi Lahti
Palvelumyyjä / BMW, MINI
FIN, ENG

Puhelin
010 214 8252

Mark Lääti

Mark Lääti
Palvelumyyjä / BMW, MINI
FIN, RUS, ENG

Puhelin
010 214 8257

Antti Oramies

Antti Oramies
Palvelumyyjä / BMW, MINI
FIN, ENG

Puhelin
010 214 8261

Arto Sundvall

Arto Sundvall
Palvelumyyjä / BMW, MINI
FIN, ENG

Puhelin
010 214 8259

Ville Rosendahl

Ville Rosendahl
Palvelumyyjä, hallityönjohto / BMW, MINI
FIN, ENG

Puhelin
010 214 8254

PROAutolasipalvelu

Puhelinnumerot

0102149504


Suorahuolto

Merkit

BMW, MINI


Aukioloajat
ma-pe
08:00-16:00
la-su
suljettu

Puhelinnumerot

BMW
010 214 8270

MINI
010 214 8270


Yhteyshenkilöt:
Lari Castren

Lari Castren
Mekaanikko / BMW, MINI
FIN

Puhelin
010 214 8275

lari.castren@laakkonen.fi

Jesse Saarman

Jesse Saarman
Mekaanikko
FIN

Poissa 12.05.2018 - 27.05.2018

Puhelin
010 214 8272

jesse.saarman@laakkonen.fi

Vaihde

Puhelinnumerot

010 214 8200


Varaosat

Merkit

BMW, MINI


Aukioloajat
ma-pe
07:30-18:00
la
suljettu
su
suljettu

Puhelinnumerot

BMW
010 214 8290

MINI
010 214 8290


Yhteyshenkilöt:
Heikki Hännikäinen

Heikki Hännikäinen
Varaosamyyjä / BMW, MINI
FIN

Puhelin
010 214 8291

Vesa Puumalainen

Vesa Puumalainen
Varaosamyyjä / BMW, MINI
FIN

Poissa 20.03.2018 - 01.07.2018

Marko Salo

Marko Salo
Varaosamyyjä / BMW, MINI
FIN

Puhelin
010 214 8294

Vesa Viinikka

Vesa Viinikka
Varaosamyyjä / BMW, MINI
FIN

Puhelin
010 214 8295

Sami Vinnikainen

Sami Vinnikainen
Varaosamyyjä / BMW, MINI
FIN, ENG

Puhelin
010 214 8293

Kennet Björksten

Kennet Björksten
Varaosapäällikkö / BMW, MINI
FIN

Puhelin
010 214 7524

Huom! Huollon aukioloaika muuttuu ja on 12.3.2018 alkaen klo 7.30-18.00. Syy muutokseen on liikkeessämme meneillään oleva remontti. Pahoittelemme tästä aiheutuvaa häiriötä.

 

Laakkonen
Hakuvahdit (0)