BMW Laakkonen Espoo Luomannotko 7
02200 Espoo

Varaa huolto Etäisyys / km   Ajo-ohje Reittiopas

Aukioloajat ja yhteystiedot

Piharemontin johdosta suorahuollon oma sisäänkäynti on suljettu ja vastaanotto on siirretty huollon tiskien läheisyyteen. Pahoittelemme remontista aiheutuvaa lisävaivaa ja häiriötä.

Huollon palveluautomaatin avulla asiointi liikkeessämme on helppoa ja vaivatonta 24/7.

Automyynti uudet autot

Merkit

BMW, MINI


Aukioloajat
ma-pe
09:00-18:00
la
10:00-15:00
su
suljettu

Puhelinnumerot

BMW
010 214 8210

MINI
010 214 8297


Yhteyshenkilöt:
Sinikka Ekholm

Sinikka Ekholm
Automyyjä / BMW
FIN, SWE, ENG

Poissa 04.03.2019 - 31.12.2019

Puhelin
010 214 8213
Matkapuhelin
050 522 1390

sinikka.ekholm@laakkonen.fi

Janne Jokinen

Janne Jokinen
Automyyjä / BMW
FIN, ENG

Puhelin
010 214 8217
Matkapuhelin
050 468 0404

janne.jokinen@laakkonen.fi

Juuli Jurvelin

Juuli Jurvelin
Automyyjä / BMW
FIN, ENG

Puhelin
010 214 8208
Matkapuhelin
050 470 0585

juuli.jurvelin@laakkonen.fi

Maarit Niittymäki

Maarit Niittymäki
Automyyjä / BMW
FIN, ENG

Puhelin
010 214 8206
Matkapuhelin
050 388 9826

maarit.niittymaki@laakkonen.fi

Pavel Poliakov

Pavel Poliakov
Automyyjä / BMW
FIN, RUS, ENG

Poissa 18.08.2019 - 01.09.2019

Puhelin
010 214 8207
Matkapuhelin
050 501 2586

pavel.poliakov@laakkonen.fi

Niclas Rodolfi

Niclas Rodolfi
Automyyjä / BMW, BMW M
FIN

Puhelin
010 214 8211
Matkapuhelin
050 509 0142

niclas.rodolfi@laakkonen.fi

Kristian Tuunainen

Kristian Tuunainen
Automyyjä / BMW
FIN, ENG

Puhelin
010 214 8214
Matkapuhelin
050 414 3993

kristian.tuunainen@laakkonen.fi

Seppo Vehkajärvi

Seppo Vehkajärvi
Automyyjä / BMW, MINI
FIN, ENG

Poissa 17.08.2019 - 31.08.2019

Puhelin
010 214 8209
Matkapuhelin
050 415 2553

seppo.vehkajarvi@laakkonen.fi

Samu Stenros

Samu Stenros
Myyntipäällikkö / MINI
FIN

Puhelin
010 214 8014
Matkapuhelin
050 461 0860

samu.stenros@laakkonen.fi

Julia Majander

Julia Majander
Product Genius / BMW
FIN

Puhelin
010 214 7706
Matkapuhelin
050 523 8134

julia.majander@laakkonen.fi

Marjo Björkbacka

Marjo Björkbacka
Yritysmyyntipäällikkö / BMW, MINI
FIN

Matkapuhelin
050 307 8240

marjo.bjorkbacka@laakkonen.fi

Automyynti vaihtoautot

Aukioloajat
ma-pe
09:00-18:00
la
10:00-15:00
su
suljettu

Puhelinnumerot

010 214 8240


Yhteyshenkilöt:
Mika Eriksson

Mika Eriksson
Automyyjä / vaihtoautot
FIN, ENG

Puhelin
010 214 8241
Matkapuhelin
040 701 0949

mika.eriksson@laakkonen.fi

Tomi Petäjäniemi

Tomi Petäjäniemi
Automyyjä / vaihtoautot
FIN, ENG

Puhelin
010 214 8242
Matkapuhelin
050 406 3207

tomi.petajaniemi@laakkonen.fi

Tuomo Saario

Tuomo Saario
Automyyjä / vaihtoautot
FIN

Puhelin
010 214 8244
Matkapuhelin
050 502 8030

tuomo.saario@laakkonen.fi

Hallinto

Yhteyshenkilöt:
Riikka Salmela

Riikka Salmela
Markkinointipäällikkö / BMW, MINI
FIN

Puhelin
010 214 7503
Matkapuhelin
050 352 2415

riikka.salmela@laakkonen.fi

Jori Andberg

Jori Andberg
Myyntijohtaja / BMW
FIN

Puhelin
010 214 8220
Matkapuhelin
050 433 0219

jori.andberg@laakkonen.fi

Huolto

Merkit

BMW, MINI


Aukioloajat

Huolto
ma-pe
07:00-18:00
la
suljettu
su
suljettu

Puhelinnumerot

BMW
010 214 9000

MINI
010 214 9000


Yhteyshenkilöt:

Jarkko Mustonen
Korjaamopäällikkö / BMW, MINI
FIN

Poissa 19.08.2019 - 30.08.2019

Puhelin
010 214 8025

Ari Heikkilä

Ari Heikkilä
Palvelumyyjä / BMW, MINI
FIN

Puhelin
010 214 8638

Michael Metzler

Michael Metzler
Palvelumyyjä / BMW, MINI
FIN, GER, ENG

Puhelin
010 214 8255

Asta Tertsunen

Asta Tertsunen
Palvelumyyjä / BMW, MINI
FIN

Puhelin
010 214 8253

Eelis Tohkanen

Eelis Tohkanen
Palvelumyyjä / BMW, MINI
FIN

Puhelin
010 214 8258

Janne Vainio

Janne Vainio
Palvelumyyjä / BMW, MINI
FIN, ENG

Puhelin
010 214 8256

Toni Vesanto

Toni Vesanto
Palvelumyyjä / BMW, MINI
FIN, ENG

Puhelin
010 214 8257

Aleksi Lahti

Aleksi Lahti
Palvelumyyjä, hallityönjohto / BMW, MINI
FIN, ENG

Poissa 12.08.2019 - 08.09.2019

Puhelin
010 214 8252

Ville Rosendahl

Ville Rosendahl
Palvelumyyjä, hallityönjohto / BMW, MINI
FIN, ENG

Puhelin
010 214 8254

Jesse Saarman
Taksimekaanikko / BMW, MINI
FIN

Puhelin
010 214 8275

PROAutolasipalvelu

Puhelinnumerot

0102149504


Suorahuolto

Merkit

BMW, MINI


Aukioloajat
ma-pe
07:00-15:00
la-su
suljettu

Puhelinnumerot

BMW
010 214 8270

MINI
010 214 8270


Yhteyshenkilöt:
Antti Oramies

Antti Oramies
Mekaanikko / BMW, MINI
FIN, ENG

Puhelin
010 214 8271

antti.oramies@laakkonen.fi

Juhani Riekkola

Juhani Riekkola
Mekaanikko / BMW, MINI
FIN, ENG

Puhelin
010 214 8272

juhani.riekkola@laakkonen.fi

Vaihde

Puhelinnumerot

010 214 8200


Varaosat

Merkit

BMW, MINI


Aukioloajat
ma-pe
07:30-18:00
la
suljettu
su
suljettu

Puhelinnumerot

BMW
010 214 8290

MINI
010 214 8290


Yhteyshenkilöt:
Heikki Hännikäinen

Heikki Hännikäinen
Varaosamyyjä / BMW, MINI
FIN

Poissa 08.07.2019 - 31.12.2019

Puhelin
010 214 8291

Vesa Viinikka

Vesa Viinikka
Varaosamyyjä / BMW, MINI
FIN

Puhelin
010 214 8295

Sami Vinnikainen

Sami Vinnikainen
Varaosamyyjä / BMW, MINI
FIN, ENG

Puhelin
010 214 8293

Waltteri Yliruusi

Waltteri Yliruusi
Varaosamyyjä
FIN

Puhelin
010 214 8292

Kennet Björksten

Kennet Björksten
Varaosavastaava / BMW, MINI
FIN

Puhelin
010 214 7524

Toimipisteen tuoreimmat autot

Laakkonen
Hakuvahdit (0)