BMW Laakkonen Espoo Luomannotko 7
02200 Espoo

Huom! Huollon aukioloaika muuttuu ja on 12.3.2018 alkaen klo 7.30-18.00. Syy muutokseen on liikkeessämme meneillään oleva remontti. Pahoittelemme tästä aiheutuvaa häiriötä.

 

Varaa huolto Etäisyys / km   Ajo-ohje Reittiopas

Aukioloajat ja yhteystiedot

Automyynti uudet autot

Merkit

BMW, MINI


Aukioloajat
ma-pe
09:00-18:00
la
10:00-15:00
su
suljettu

Puhelinnumerot

MINI
010 214 8297

BMW
010 214 8210


Yhteyshenkilöt:
Sinikka Ekholm

Sinikka Ekholm
Automyyjä / BMW
FIN, SWE, ENG

Puhelin
010 214 8213
Matkapuhelin
050 522 1390

sinikka.ekholm@laakkonen.fi

Iisakki Helander

Iisakki Helander
Automyyjä / BMW, MINI
FIN, ENG

Puhelin
010 214 8212
Matkapuhelin
040 701 2177

iisakki.helander@laakkonen.fi

Janne Jokinen

Janne Jokinen
Automyyjä / BMW
FIN, ENG

Puhelin
010 214 8217
Matkapuhelin
050 468 0404

janne.jokinen@laakkonen.fi

Juuli Jurvelin

Juuli Jurvelin
Automyyjä / BMW
FIN

Puhelin
010 214 8208
Matkapuhelin
050 470 0585

juuli.jurvelin@laakkonen.fi

Matti Lindgrén

Matti Lindgrén
Automyyjä / BMW
FIN

Puhelin
010 214 8205
Matkapuhelin
050 509 0140

matti.lindgren@laakkonen.fi

Pavel Poliakov

Pavel Poliakov
Automyyjä / BMW
FIN, RUS, ENG

Puhelin
010 214 8207
Matkapuhelin
050 501 2586

pavel.poliakov@laakkonen.fi

Niclas Rodolfi

Niclas Rodolfi
Automyyjä / BMW
FIN

Puhelin
010 214 8211
Matkapuhelin
050 509 0142

niclas.rodolfi@laakkonen.fi

Kristian Tuunainen

Kristian Tuunainen
Automyyjä / BMW
FIN, ENG

Puhelin
010 214 8214
Matkapuhelin
050 414 3993

kristian.tuunainen@laakkonen.fi

Seppo Vehkajärvi

Seppo Vehkajärvi
Automyyjä / BMW, MINI
FIN, ENG

Puhelin
010 214 8209
Matkapuhelin
050 415 2553

seppo.vehkajarvi@laakkonen.fi

Robin Johansen

Robin Johansen
Myyntiavustaja / BMW
FIN, SWE

Poissa 13.10.2018 - 21.10.2018

Puhelin
010 214 8203
Matkapuhelin
050 517 9879

robin.johansen@laakkonen.fi

Kari Aaltonen

Kari Aaltonen
Myyntipäällikkö / BMW
FIN

Poissa 13.10.2018 - 21.10.2018

Puhelin
010 214 8218
Matkapuhelin
050 307 1334

kari.aaltonen@laakkonen.fi

Iiro Malinen

Iiro Malinen
Product Genius / BMW
FIN, ENG

Poissa 14.10.2018 - 16.10.2018

Puhelin
010 214 8221
Matkapuhelin
050 415 2535

iiro.malinen@laakkonen.fi

Marjo Björkbacka
Yritysmyyntipäällikkö / BMW, MINI
FIN

Matkapuhelin
050 307 8240

marjo.bjorkbacka@laakkonen.fi

Automyynti vaihtoautot

Aukioloajat
ma-pe
09:00-18:00
la
10:00-15:00
su
suljettu

Puhelinnumerot

010 214 8240


Yhteyshenkilöt:
Mika Eriksson

Mika Eriksson
Automyyjä / vaihtoautot
FIN, ENG

Puhelin
010 214 8241
Matkapuhelin
040 701 0949

mika.eriksson@laakkonen.fi

Tomi Petäjäniemi

Tomi Petäjäniemi
Automyyjä / vaihtoautot
FIN, ENG

Poissa 13.10.2018 - 21.10.2018

Puhelin
010 214 8242
Matkapuhelin
050 406 3207

tomi.petajaniemi@laakkonen.fi

Tuomo Saario

Tuomo Saario
Automyyjä / vaihtoautot
FIN

Puhelin
010 214 8244
Matkapuhelin
050 502 8030

tuomo.saario@laakkonen.fi

Peter Tallgren

Peter Tallgren
Myyntipäällikkö / vaihtoautot
FIN, SWE, ENG

Puhelin
010 214 8204
Matkapuhelin
045 206 6000

peter.tallgren@laakkonen.fi

Hallinto

Yhteyshenkilöt:
Jori Andberg

Jori Andberg
Autotalonjohtaja / BMW
FIN

Puhelin
010 214 8220
Matkapuhelin
050 433 0219

jori.andberg@laakkonen.fi

Huolto

Merkit

BMW, MINI


Aukioloajat

Huolto
ma-pe
07:30-18:00
la
suljettu
su
suljettu

Puhelinnumerot

BMW
010 214 9000

MINI
010 214 9000


Yhteyshenkilöt:
Lauri Aherma

Lauri Aherma
Korjaamopäällikkö / BMW, MINI
FIN, ENG

Puhelin
010 214 8250

Fredrik Holmberg

Fredrik Holmberg
Palvelumyyjä / BMW, MINI
FIN, SWE, ENG

Puhelin
010 214 8253

Antti Oramies

Antti Oramies
Palvelumyyjä / BMW, MINI
FIN, ENG

Puhelin
010 214 8261

Arto Sundvall

Arto Sundvall
Palvelumyyjä / BMW, MINI
FIN, ENG

Puhelin
010 214 8259

Iris Virasoja

Iris Virasoja
Palvelumyyjä / BMW, MINI
FIN

Puhelin
010 214 8251

Aleksi Lahti

Aleksi Lahti
Palvelumyyjä, hallityönjohto / BMW, MINI
FIN, ENG

Puhelin
010 214 8252

Ville Rosendahl

Ville Rosendahl
Palvelumyyjä, hallityönjohto / BMW, MINI
FIN, ENG

Puhelin
010 214 8254

PROAutolasipalvelu

Puhelinnumerot

0102149504


Suorahuolto

Merkit

BMW, MINI


Aukioloajat
ma-pe
07:30-16:00
la-su
suljettu

Puhelinnumerot

BMW
010 214 8270

MINI
010 214 8270


Yhteyshenkilöt:
Pajtim Mustafa

Pajtim Mustafa
Mekaanikko / BMW, MINI
FIN

Puhelin
010 214 8271

pajtim.mustafa@laakkonen.fi

Jesse Saarman

Jesse Saarman
Mekaanikko / BMW, MINI
FIN, ENG

Puhelin
010 214 8272

jesse.saarman@laakkonen.fi

Lari Castren

Lari Castren
Taksimekaanikko / BMW
FIN

Puhelin
010 214 8275

lari.castren@laakkonen.fi

Vaihde

Puhelinnumerot

010 214 8200


Varaosat

Merkit

BMW, MINI


Aukioloajat
ma-pe
07:30-18:00
la
suljettu
su
suljettu

Puhelinnumerot

BMW
010 214 8290

MINI
010 214 8290


Yhteyshenkilöt:
Heikki Hännikäinen

Heikki Hännikäinen
Varaosamyyjä / BMW, MINI
FIN

Puhelin
010 214 8291

Marko Salo

Marko Salo
Varaosamyyjä / BMW, MINI
FIN

Puhelin
010 214 8294

Vesa Viinikka

Vesa Viinikka
Varaosamyyjä / BMW, MINI
FIN

Puhelin
010 214 8295

Sami Vinnikainen

Sami Vinnikainen
Varaosamyyjä / BMW, MINI
FIN, ENG

Puhelin
010 214 8293

Kennet Björksten

Kennet Björksten
Varaosavastaava / BMW, MINI
FIN

Poissa 13.10.2018 - 21.10.2018

Puhelin
010 214 7524

Huom! Huollon aukioloaika muuttuu ja on 12.3.2018 alkaen klo 7.30-18.00. Syy muutokseen on liikkeessämme meneillään oleva remontti. Pahoittelemme tästä aiheutuvaa häiriötä.

 

Tervetuloa auto-ostoksille

Automyynnin asiakastyytyväisyys
Autohuollon asiakastyytyväisyys

Laakkonen
Hakuvahdit (0)