Valitse sivusto
Laakkonen pääsivusto
BMW
Ford
Mazda
MINI
Nissan
Opel
Škoda
Subaru
Laakkonen vaihtoautot

BMW Laakkonen Espoo Luomannotko 7
02200 Espoo

Varaa huolto Etäisyys / km   Ajo-ohje Reittiopas

Aukioloajat ja yhteystiedot

Ma 4.5. alkaen Espoon korikorjaamon vahinkotarkastukset ja korikorjaukset hoidetaan uudessa korikorjaamossa Espoon keskuksessa (Muurala) osoitteessa Lautamiehentie 3.

Suorahuolto suljettu toistaiseksi.

Automyynti uudet autot

Merkit

BMW, MINI


Aukioloajat
ma-pe
09:00-18:00
la
10:00-15:00
su
suljettu

Puhelinnumerot

BMW
010 214 8210

MINI
010 214 8297


Yhteyshenkilöt:
Jessica Croucher

Jessica Croucher
Automyyjä / MINI
FIN, ENG

Puhelin
010 214 8215
Matkapuhelin
050 325 1112

jessica.croucher@laakkonen.fi

Sinikka Ekholm

Sinikka Ekholm
Automyyjä / BMW
FIN, SWE, ENG

Puhelin
010 214 8213
Matkapuhelin
050 522 1390

sinikka.ekholm@laakkonen.fi

Janne Jokinen

Janne Jokinen
Automyyjä / BMW
FIN, ENG

Puhelin
010 214 8217
Matkapuhelin
050 468 0404

janne.jokinen@laakkonen.fi

Juuli Jurvelin

Juuli Jurvelin
Automyyjä / BMW
FIN, ENG

Puhelin
010 214 8208
Matkapuhelin
050 470 0585

juuli.jurvelin@laakkonen.fi

Maarit Niittymäki

Maarit Niittymäki
Automyyjä / BMW
FIN, ENG

Puhelin
010 214 8206
Matkapuhelin
050 388 9826

maarit.niittymaki@laakkonen.fi

Pavel Poliakov

Pavel Poliakov
Automyyjä / BMW
FIN, RUS, ENG

Puhelin
010 214 8207
Matkapuhelin
050 501 2586

pavel.poliakov@laakkonen.fi

Niclas Rodolfi

Niclas Rodolfi
Automyyjä / BMW, BMW M
FIN

Puhelin
010 214 8211
Matkapuhelin
050 509 0142

niclas.rodolfi@laakkonen.fi

Kristian Tuunainen

Kristian Tuunainen
Automyyjä / BMW
FIN, ENG

Puhelin
010 214 8214
Matkapuhelin
050 414 3993

kristian.tuunainen@laakkonen.fi

Seppo Vehkajärvi

Seppo Vehkajärvi
Automyyjä / BMW, MINI
FIN, ENG

Puhelin
010 214 8209
Matkapuhelin
050 415 2553

seppo.vehkajarvi@laakkonen.fi

Jonathan Koskenlaine

Jonathan Koskenlaine
Myyntipäällikkö / BMW
FIN

Puhelin
010 214 7711
Matkapuhelin
050 576 1163

jonathan.koskenlaine@laakkonen.fi

Samu Stenros

Samu Stenros
Myyntipäällikkö / MINI
FIN

Puhelin
010 214 8014
Matkapuhelin
050 461 0860

samu.stenros@laakkonen.fi

Anton Tran

Anton Tran
Product Genius / BMW
FIN

Puhelin
010 214 7704
Matkapuhelin
046 921 5485

anton.tran@laakkonen.fi

Melissa Porrassalmi

Melissa Porrassalmi
Yritysmyyjä / BMW
FIN, ENG

Puhelin
010 214 8223
Matkapuhelin
040 842 3118

melissa.porrassalmi@laakkonen.fi

Automyynti vaihtoautot

Aukioloajat
ma-pe
09:00-18:00
la
10:00-15:00
su
suljettu

Puhelinnumerot

010 214 8240


Yhteyshenkilöt:
Mika Eriksson

Mika Eriksson
Automyyjä / vaihtoautot
FIN, ENG

Puhelin
010 214 8241
Matkapuhelin
040 701 0949

mika.eriksson@laakkonen.fi

Julia Koivu

Julia Koivu
Automyyjä
FIN, ENG, FIN

Puhelin
010 214 7709
Matkapuhelin
050 531 8581

julia.koivu@laakkonen.fi

Tomi Petäjäniemi

Tomi Petäjäniemi
Automyyjä / vaihtoautot
FIN, ENG

Puhelin
010 214 8242
Matkapuhelin
050 406 3207

tomi.petajaniemi@laakkonen.fi

Tuomo Saario

Tuomo Saario
Automyyjä / vaihtoautot
FIN

Puhelin
010 214 8244
Matkapuhelin
050 502 8030

tuomo.saario@laakkonen.fi

Julius Hjelt

Julius Hjelt
Vaihtoautopäällikkö / vaihtoautot
FIN, RUS

Puhelin
010 214 8243
Matkapuhelin
050 513 9554

julius.hjelt@laakkonen.fi

Hallinto

Yhteyshenkilöt:

Matias Laine
Asiakkuuspäällikkö / MINI
FIN

Puhelin
010 214 7575
Matkapuhelin
040 067 5162

matias.laine@laakkonen.fi

Jori Andberg

Jori Andberg
Autotalonjohtaja / BMW, MINI
FIN

Puhelin
010 214 8220
Matkapuhelin
050 433 0219

jori.andberg@laakkonen.fi

Huolto

Merkit

BMW, MINI


Aukioloajat

Huolto
ma-pe
07:00-18:00
la
suljettu
su
suljettu

Puhelinnumerot

BMW
010 214 9000

MINI
010 214 9000


Yhteyshenkilöt:
Isa Wilenius

Isa Wilenius
Työnjohtaja / BMW, MINI
FIN, ENG

Puhelin
010 214 8256

Ville Vikstén

Ville Vikstén
Työnjohtaja / BMW, MINI
FIN, ENG

Puhelin
010 214 8260

Eelis Tohkanen

Eelis Tohkanen
Työnjohtaja / BMW, MINI
FIN

Puhelin
010 214 8258

Jussi Mielonen

Jussi Mielonen
Työnjohtaja / BMW, MINI
FIN, ENG

Puhelin
010 214 8251

Michael Metzler

Michael Metzler
Työnjohtaja / BMW, MINI
FIN, GER, ENG

Puhelin
010 214 8255

Juuso Korhonen

Juuso Korhonen
Työnjohtaja / BMW, MINI
FIN, SWE, ENG

Puhelin
010 214 8274

Petri Ilmonen

Petri Ilmonen
Työnjohtaja / BMW, MINI
FIN

Puhelin
010 214 8259

Asta Tertsunen

Asta Tertsunen
Team leader / BMW, MINI
FIN

Puhelin
010 214 8253

Jesse Saarman

Jesse Saarman
Taksimekaanikko / BMW, MINI
FIN

Puhelin
010 214 8275

Ville Rosendahl

Ville Rosendahl
Huoltopäällikkö / BMW, MINI
FIN, ENG

Puhelin
010 214 8254
Matkapuhelin
050 466 9927

PROAutolasipalvelu

Puhelinnumerot

0102149504


Suorahuolto

Merkit

BMW, MINI


Aukioloajat
ma-pe
suljettu
la-su
suljettu

Puhelinnumerot

BMW
010 214 8270

MINI
010 214 8270


Vahinkotarkastus

Vaihde

Puhelinnumerot

010 214 8200


Varaosat

Merkit

BMW, MINI


Aukioloajat
ma-pe
07:30-18:00
la
suljettu
su
suljettu

Puhelinnumerot

BMW
010 214 8290

MINI
010 214 8290


Yhteyshenkilöt:
Heikki Hännikäinen

Heikki Hännikäinen
Varaosamyyjä / BMW, MINI
FIN

Puhelin
010 214 8291

Heidi Kansanen

Heidi Kansanen
Varaosamyyjä / BMW, MINI
FIN

Puhelin
010 214 8622

Kiia Koskenkorva

Kiia Koskenkorva
Varaosamyyjä / BMW, MINI
FIN, ENG, FIN

Puhelin
010 214 8044

Vesa Viinikka

Vesa Viinikka
Varaosamyyjä / BMW, MINI
FIN

Puhelin
010 214 8295

Matti Visa

Matti Visa
Varaosapäällikkö / BMW, MINI
FIN, ENG

Puhelin
010 214 8045

Toimipisteen tuoreimmat autot

Hakuvahdit (0)