BMW Laakkonen Espoo Luomannotko 7
02200 Espoo

Varaa huolto Etäisyys / km   Ajo-ohje Reittiopas

Aukioloajat ja yhteystiedot

Huollon palveluautomaatin avulla asiointi liikkeessämme on helppoa ja vaivatonta 24/7.

Automyynti uudet autot

Merkit

BMW, MINI


Aukioloajat
ma-pe
09:00-18:00
la
10:00-15:00
su
suljettu

Puhelinnumerot

BMW
010 214 8210

MINI
010 214 8297


Yhteyshenkilöt:
Sinikka Ekholm

Sinikka Ekholm
Automyyjä / BMW
FIN, SWE, ENG

Poissa 04.03.2019 - 31.12.2019

Puhelin
010 214 8213
Matkapuhelin
050 522 1390

sinikka.ekholm@laakkonen.fi

Janne Jokinen

Janne Jokinen
Automyyjä / BMW
FIN, ENG

Puhelin
010 214 8217
Matkapuhelin
050 468 0404

janne.jokinen@laakkonen.fi

Juuli Jurvelin

Juuli Jurvelin
Automyyjä / BMW
FIN, ENG

Puhelin
010 214 8208
Matkapuhelin
050 470 0585

juuli.jurvelin@laakkonen.fi

Maarit Niittymäki

Maarit Niittymäki
Automyyjä / BMW
FIN, ENG

Puhelin
010 214 8206
Matkapuhelin
050 388 9826

maarit.niittymaki@laakkonen.fi

Pavel Poliakov

Pavel Poliakov
Automyyjä / BMW
FIN, RUS, ENG

Puhelin
010 214 8207
Matkapuhelin
050 501 2586

pavel.poliakov@laakkonen.fi

Niclas Rodolfi

Niclas Rodolfi
Automyyjä / BMW, BMW M
FIN

Poissa 17.10.2019 - 20.10.2019

Puhelin
010 214 8211
Matkapuhelin
050 509 0142

niclas.rodolfi@laakkonen.fi

Kristian Tuunainen

Kristian Tuunainen
Automyyjä / BMW
FIN, ENG

Poissa 17.10.2019 - 19.10.2019

Puhelin
010 214 8214
Matkapuhelin
050 414 3993

kristian.tuunainen@laakkonen.fi

Seppo Vehkajärvi

Seppo Vehkajärvi
Automyyjä / BMW, MINI
FIN, ENG

Puhelin
010 214 8209
Matkapuhelin
050 415 2553

seppo.vehkajarvi@laakkonen.fi

Samu Stenros

Samu Stenros
Myyntipäällikkö / MINI
FIN

Puhelin
010 214 8014
Matkapuhelin
050 461 0860

samu.stenros@laakkonen.fi

Julia Majander

Julia Majander
Product Genius / BMW
FIN

Puhelin
010 214 7706
Matkapuhelin
050 523 8134

julia.majander@laakkonen.fi

Marjo Björkbacka

Marjo Björkbacka
Yritysmyyntipäällikkö / BMW, MINI
FIN

Matkapuhelin
050 307 8240

marjo.bjorkbacka@laakkonen.fi

Automyynti vaihtoautot

Aukioloajat
ma-pe
09:00-18:00
la
10:00-15:00
su
suljettu

Puhelinnumerot

010 214 8240


Yhteyshenkilöt:
Mika Eriksson

Mika Eriksson
Automyyjä / vaihtoautot
FIN, ENG

Puhelin
010 214 8241
Matkapuhelin
040 701 0949

mika.eriksson@laakkonen.fi

Tomi Petäjäniemi

Tomi Petäjäniemi
Automyyjä / vaihtoautot
FIN, ENG

Poissa 17.10.2019 - 18.10.2019

Puhelin
010 214 8242
Matkapuhelin
050 406 3207

tomi.petajaniemi@laakkonen.fi

Tuomo Saario

Tuomo Saario
Automyyjä / vaihtoautot
FIN

Puhelin
010 214 8244
Matkapuhelin
050 502 8030

tuomo.saario@laakkonen.fi

Hallinto

Yhteyshenkilöt:
Riikka Salmela

Riikka Salmela
Markkinointipäällikkö / BMW, MINI
FIN

Puhelin
010 214 7503
Matkapuhelin
050 352 2415

riikka.salmela@laakkonen.fi

Jori Andberg

Jori Andberg
Myyntijohtaja / BMW
FIN

Puhelin
010 214 8220
Matkapuhelin
050 433 0219

jori.andberg@laakkonen.fi

Tommi Salonen
Vaihtoautojohtaja / vaihtoautot
FIN

Puhelin
010 309 2302

tommi.salonen@laakkonen.fi

Huolto

Merkit

BMW, MINI


Aukioloajat

Huolto
ma-pe
07:00-18:00
la
suljettu
su
suljettu

Puhelinnumerot

BMW
010 214 9000

MINI
010 214 9000


Yhteyshenkilöt:
Jarkko Mustonen

Jarkko Mustonen
Huoltopäällikkö / BMW, MINI
FIN

Puhelin
010 214 8025

Jesse Saarman

Jesse Saarman
Taksimekaanikko / BMW, MINI
FIN

Puhelin
010 214 8275

Ari Heikkilä

Ari Heikkilä
Työnjohtaja / BMW, MINI
FIN

Puhelin
010 214 8638

Aleksi Lahti

Aleksi Lahti
Työnjohtaja / BMW, MINI
FIN, ENG

Puhelin
010 214 8252

Michael Metzler

Michael Metzler
Työnjohtaja / BMW, MINI
FIN, GER, ENG

Puhelin
010 214 8255

Asta Tertsunen

Asta Tertsunen
Työnjohtaja / BMW, MINI
FIN

Puhelin
010 214 8253

Janne Vainio

Janne Vainio
Työnjohtaja / BMW, MINI
FIN, ENG

Puhelin
010 214 8256

Toni Vesanto

Toni Vesanto
Työnjohtaja / BMW, MINI
FIN, ENG

Puhelin
010 214 8257

Korikorjaamo

PROAutolasipalvelu

Puhelinnumerot

0102149504


Suorahuolto

Merkit

BMW, MINI


Aukioloajat
ma-pe
07:00-15:00
la-su
suljettu

Puhelinnumerot

BMW
010 214 8270

MINI
010 214 8270


Yhteyshenkilöt:
Antti Oramies

Antti Oramies
Mekaanikko / BMW, MINI
FIN, ENG

Puhelin
010 214 8271

antti.oramies@laakkonen.fi

Juhani Riekkola

Juhani Riekkola
Mekaanikko / BMW, MINI
FIN, ENG

Puhelin
010 214 8272

juhani.riekkola@laakkonen.fi

Vaihde

Puhelinnumerot

010 214 8200


Varaosat

Merkit

BMW, MINI


Aukioloajat
ma-pe
07:30-18:00
la
suljettu
su
suljettu

Puhelinnumerot

BMW
010 214 8290

MINI
010 214 8290


Yhteyshenkilöt:
Heikki Hännikäinen

Heikki Hännikäinen
Varaosamyyjä / BMW, MINI
FIN

Poissa 08.07.2019 - 31.12.2019

Puhelin
010 214 8291

Kiia Koskenkorva

Kiia Koskenkorva
Varaosamyyjä / BMW, MINI
FIN, ENG, FIN

Puhelin
010 214 8044

Vesa Viinikka

Vesa Viinikka
Varaosamyyjä / BMW, MINI
FIN

Puhelin
010 214 8295

Sami Vinnikainen

Sami Vinnikainen
Varaosamyyjä / BMW, MINI
FIN, ENG

Puhelin
010 214 8293

Matti Visa

Matti Visa
Varaosapäällikkö / BMW, MINI
FIN, ENG

Puhelin
010 214 8045

Toimipisteen tuoreimmat autot

Laakkonen
Hakuvahdit (0)