Valitse sivusto
Laakkonen pääsivusto
BMW
Ford
Mazda
MINI
Nissan
Opel
Škoda
Subaru
Laakkonen vaihtoautot

FordStore Laakkonen Helsinki Mekaanikonkatu 12
00880 Helsinki

Varaa huolto Etäisyys / km   Ajo-ohje Reittiopas

Aukioloajat ja yhteystiedot

Automyynti Hyötyautot

Aukioloajat
ma-pe
09:00-18:00
la
10:00-15:00
su
suljettu

Yhteyshenkilöt:
Markku Turunen

Markku Turunen
Tuotepäällikkö / Ford, Mustang, Hansel, hyötyautot
FIN, ENG

Puhelin
010 214 8107
Matkapuhelin
040 755 0506

markku.turunen@laakkonen.fi

Tiina Välimäki

Tiina Välimäki
Yritysmyyntipäällikkö / Ford, Mustang, hyötyautot
FIN

Puhelin
010 2148 117
Matkapuhelin
050 555 9001

tiina.valimaki@laakkonen.fi

Jerry And

Jerry And
Automyyjä / Ford, hyötyautot
FIN, ENG

Puhelin
010 214 8109
Matkapuhelin
050 471 0229

jerry.and@laakkonen.fi

Aki Wälläri

Aki Wälläri
Automyyjä / Ford, hyötyautot
FIN

Puhelin
010 214 8114
Matkapuhelin
0400 632 125

aki.wallari@laakkonen.fi

Automyynti uudet autot

Merkit

Ford


Aukioloajat
ma-pe
09:00-18:00
la
10:00-15:00
su
suljettu

Puhelinnumerot

Ford
010 214 8110


Yhteyshenkilöt:
Mika Huutoniemi

Mika Huutoniemi
Automyyjä / Ford
FIN, ENG

Puhelin
010 214 8601
Matkapuhelin
050 388 9845

mika.huutoniemi@laakkonen.fi

Iida Puhakka

Iida Puhakka
Automyyjä / Ford
FIN

Poissa 29.05.2020 - 01.08.2021

Puhelin
010 214 8168

iida.puhakka@laakkonen.fi

Valtteri Salonen

Valtteri Salonen
Automyyjä / Ford
FIN

Puhelin
010 214 8105
Matkapuhelin
050 331 8063

valtteri.salonen@laakkonen.fi

Juha Vornanen

Juha Vornanen
Automyyjä / Ford
FIN

Poissa 07.01.2021 - 27.01.2021

Puhelin
010 214 8112
Matkapuhelin
050 342 9204

juha.vornanen@laakkonen.fi

Jorge Mäkinen

Jorge Mäkinen
Myyntipäällikkö / Ford
FIN, ENG

Puhelin
010 214 8103
Matkapuhelin
050 366 5653

jorge.makinen@laakkonen.fi

Markku Turunen

Markku Turunen
Tuotepäällikkö / Ford, Mustang, Hansel, hyötyautot
FIN, ENG

Puhelin
010 214 8107
Matkapuhelin
040 755 0506

markku.turunen@laakkonen.fi

Tiina Välimäki

Tiina Välimäki
Yritysmyyntipäällikkö / Ford, Mustang, hyötyautot
FIN

Puhelin
010 2148 117
Matkapuhelin
050 555 9001

tiina.valimaki@laakkonen.fi

Hallinto

Yhteyshenkilöt:
Kari Aaltonen

Kari Aaltonen
Autotalonjohtaja
FIN

Puhelin
010 214 8218
Matkapuhelin
050 307 1334

kari.aaltonen@laakkonen.fi

Toni Louho

Toni Louho
Jälkimarkkinointipäällikkö
FIN

Puhelin
010 214 8035

toni.louho@laakkonen.fi

Aron Järve
Korjaamopäällikkö / Mazda, Subaru, Nissan, Ford
FIN, RUS, ENG

Puhelin
010 214 8142

aron.jarve@laakkonen.fi

Tea Koivisto

Tea Koivisto
Markkinointijohtaja / BMW, Mazda, Skoda, Subaru, Opel, Nissan, MINI, Ford, vaihtoautot, hyötyautot
FIN, SWE, ENG

Puhelin
010 214 7574
Matkapuhelin
050 415 2574

tea.koivisto@laakkonen.fi

Marko Pakarinen

Marko Pakarinen
Operatiivinen johtaja
FIN

Matkapuhelin
050 085 9730

marko.pakarinen@laakkonen.fi

Tommi Salonen
Ostopäällikkö / vaihtoautot
FIN

Puhelin
010 309 2302
Matkapuhelin
050 522 1307

tommi.salonen@laakkonen.fi

Minna Klenberg

Minna Klenberg
Yhteyspäällikkö / Nissan, Ford, vaihtoautot
FIN

Puhelin
010 214 7506
Matkapuhelin
050 412 2925

minna.klenberg@laakkonen.fi

Pia Immonen

Pia Immonen
Yhteyspäällikkö, konsernimarkkinointi / Opel, vaihtoautot
FIN, ENG

Puhelin
010 214 7504
Matkapuhelin
0400 61 61 61

pia.immonen@laakkonen.fi

Huolto

Yhteyshenkilöt:
Timo Parviainen

Timo Parviainen
Työnjohtaja / Ford
FIN, ENG

Puhelin
010 214 8143

Niko Nurmi

Niko Nurmi
Työnjohtaja / Mazda, Subaru, Nissan
FIN, ENG, FIN

Puhelin
010 214 8138

Tomi Niemi

Tomi Niemi
Työnjohtaja / Mazda, Subaru, Nissan
FIN, ENG

Puhelin
010 214 8172

Mika Määttä

Mika Määttä
Työnjohtaja / Ford
FIN, ENG

Puhelin
010 214 8135

Joni Lammi

Joni Lammi
Työnjohtaja / Mazda, Subaru, Nissan
FIN, ENG

Puhelin
010 214 8140

Juha Kukkonen

Juha Kukkonen
Työnjohtaja / Ford
FIN

Puhelin
010 214 8131

Jarno Jaakola

Jarno Jaakola
Työnjohtaja / Ford
FIN, ENG, FIN

Puhelin
010 214 8170

Hawre Hamid

Hawre Hamid
Työnjohtaja / Mazda, Subaru, Nissan
FIN, ENG, FIN

Puhelin
010 214 8174

Vaihde

Puhelinnumerot

010 214 8100


Mustang ja Focus RS-mallit vain FordStoresta.

Toimipisteen tuoreimmat autot

Hakuvahdit (0)