Valitse sivusto
Laakkonen pääsivusto
BMW
Ford
Mazda
MINI
Nissan
Opel
Škoda
Subaru
Laakkonen vaihtoautot

BMW Laakkonen Helsinki Mekaanikonkatu 2
00880 Helsinki

Varaa huolto Etäisyys / km   Ajo-ohje Reittiopas

Aukioloajat ja yhteystiedot

Huollon palveluautomaatin avulla asiointi liikkeessämme on helppoa ja vaivatonta 24/7.

Huolto palvelee syyskuun loppuun asti klo 8-16.

Varaosat palvelee syyskuun loppuun asti klo 8-16.

Automyynti uudet autot

Merkit

BMW, MINI


Aukioloajat
ma-pe
09:00-18:00
la
10:00-15:00
su
suljettu

Puhelinnumerot

BMW
010 214 8060

MINI
010 214 8088


Yhteyshenkilöt:
Jerry Ala-Leppilampi

Jerry Ala-Leppilampi
Automyyjä / BMW
FIN, ENG

Poissa 21.09.2020 - 27.09.2020

Puhelin
010 214 8061
Matkapuhelin
050 337 4158

jerry.ala-leppilampi@laakkonen.fi

Teemu Männistö

Teemu Männistö
Automyyjä / BMW
FIN

Puhelin
010 214 8063
Matkapuhelin
050 550 2716

teemu.mannisto@laakkonen.fi

Nilu Soleimani

Nilu Soleimani
Automyyjä / BMW
FIN, ENG

Puhelin
010 214 8064
Matkapuhelin
050 516 4437

nilu.soleimani@laakkonen.fi

Marko Tiger

Marko Tiger
Automyyjä / BMW, BMW M
FIN, ENG

Puhelin
010 214 8065
Matkapuhelin
050 593 2911

marko.tiger@laakkonen.fi

Henri Turkkila

Henri Turkkila
Automyyjä / BMW
FIN

Puhelin
010 214 8017
Matkapuhelin
050 592 7231

henri.turkkila@laakkonen.fi

Niko Tuukkanen

Niko Tuukkanen
Automyyjä / BMW
FIN

Puhelin
010 214 8019
Matkapuhelin
050 470 2483

niko.tuukkanen@laakkonen.fi

Kaj Wallen

Kaj Wallen
Automyyjä / BMW
FIN, ENG

Poissa 14.09.2020 - 27.09.2020

Puhelin
010 214 8066
Matkapuhelin
050 040 8508

kaj.wallen@laakkonen.fi

Selena Chandi

Selena Chandi
Diplomatic sales manager / BMW, Hansel
FIN, ENG

Puhelin
010 214 8071
Matkapuhelin
050 413 6292

selena.chandi@laakkonen.fi

Tommi Takkinen

Tommi Takkinen
Myyntipäällikkö / BMW
FIN

Puhelin
010 214 8012
Matkapuhelin
050 572 1378

tommi.takkinen@laakkonen.fi

Jukka Kosola

Jukka Kosola
Yritysmyyjä / BMW
FIN

Puhelin
010 214 8010
Matkapuhelin
050 329 1589

jukka.kosola@laakkonen.fi

Automyynti vaihtoautot

Aukioloajat
ma-pe
09:00-18:00
la
10:00-15:00
su
suljettu

Puhelinnumerot

010 214 8050


Yhteyshenkilöt:
Tuomas Anttila

Tuomas Anttila
Automyyjä / vaihtoautot
FIN

Puhelin
010 214 8301
Matkapuhelin
050 443 0363

tuomas.anttila@laakkonen.fi

Tommi Hokkanen

Tommi Hokkanen
Automyyjä / vaihtoautot
FIN, ENG

Puhelin
010 214 8053
Matkapuhelin
050 536 9153

tommi .hokkanen@laakkonen.fi

Lari Porenne

Lari Porenne
Automyyjä / vaihtoautot
FIN, ENG

Puhelin
010 214 8054
Matkapuhelin
050 522 1381

lari.porenne@laakkonen.fi

Jari Kauppi

Jari Kauppi
Vaihtoautomyyjä / vaihtoautot
FIN, SWE, ENG

Puhelin
010 214 8055
Matkapuhelin
040 066 5231

jari.kauppi@laakkonen.fi

Ari Haarakangas

Ari Haarakangas
Vaihtoautopäällikkö / vaihtoautot
FIN, ENG

Puhelin
010 214 8005
Matkapuhelin
050 060 1617

ari.haarakangas@laakkonen.fi

Hallinto

Yhteyshenkilöt:
Tomi Källarsson

Tomi Källarsson
Autotalonjohtaja / BMW
FIN

Puhelin
010 214 8037
Matkapuhelin
050 076 0775

tomi.kallarsson@laakkonen.fi

Toni Louho

Toni Louho
Jälkimarkkinointipäällikkö / BMW, MINI
FIN

Puhelin
010 214 8035

toni.louho@laakkonen.fi

Mika Pokka

Mika Pokka
Liiketoimintajohtaja / BMW, MINI
FIN

Puhelin
010 214 7701

mika.pokka@laakkonen.fi

Tiina Högström

Tiina Högström
Markkinointipäällikkö / BMW, MINI
FIN

Puhelin
010 214 7508
Matkapuhelin
050 307 3283

tiina.hogstrom@laakkonen.fi

Eija Korhonen

Eija Korhonen
Toimistopäällikkö / BMW
FIN, SWE, ENG

Puhelin
010 214 8009

eija.korhonen@laakkonen.fi

Tommi Salonen
Vaihtoautojohtaja / vaihtoautot
FIN

Poissa 21.09.2020 - 26.09.2020

Puhelin
010 309 2302

tommi.salonen@laakkonen.fi

Riikka Salmela

Riikka Salmela
Äitiyslomalla / BMW, MINI
FIN

Puhelin
010 214 7503

riikka.salmela@laakkonen.fi

Huolto

Merkit

BMW, MINI


Aukioloajat

Huolto
ma-pe
08:00-16:00
la
suljettu
su
suljettu

Puhelinnumerot

BMW
010 214 9001

MINI
010 214 9001


Yhteyshenkilöt:
Samu Vuohelainen

Samu Vuohelainen
Työnjohtaja / BMW, MINI
FIN, ENG, FIN

Puhelin
010 214 8036

Tero Laine
Työnjohtaja / BMW, MINI
FIN, ENG

Puhelin
010 214 8024

Pasi Karvonen

Pasi Karvonen
Työnjohtaja / BMW, MINI
FIN, ENG

Poissa 14.09.2020 - 27.09.2020

Puhelin
010 214 8046

Petri Ikonen

Petri Ikonen
Työnjohtaja / BMW, MINI
FIN

Puhelin
010 214 8021

Toni Holmberg
Työnjohtaja / BMW, MINI
FIN, ENG

Puhelin
010 214 8051

Jyry Alatalo

Jyry Alatalo
Työnjohtaja / BMW, MINI
FIN, ENG, FIN

Poissa 14.09.2020 - 03.10.2020

Puhelin
010 214 8038

Mikko Aho

Mikko Aho
Työnjohtaja / BMW, MINI
FIN, ENG

Puhelin
010 214 8028

Lasse Takala

Lasse Takala
Taksimekaanikko / BMW
FIN

Puhelin
010 214 8032

Jarkko Mustonen

Jarkko Mustonen
Huoltopäällikkö / BMW, MINI
FIN

Puhelin
010 214 8025

Korikorjaamo

Puhelinnumerot

010 214 8150


PROAutolasipalvelu

Suorahuolto

Merkit

BMW, MINI


Aukioloajat
ma-pe
08:00-16:00
la
suljettu
su
suljettu

Puhelinnumerot

BMW
010 214 8030

MINI
010 214 8030


Yhteyshenkilöt:
Pauli Svensk

Pauli Svensk
Automekaanikko / BMW
FIN

Puhelin
010 214 8031

pauli.svensk@laakkonen.fi

Mikko Väyrynen

Mikko Väyrynen
Automekaanikko / BMW
FIN, ENG

Puhelin
010 214 8033

mikko.vayrynen@laakkonen.fi

Vaihde

Puhelinnumerot

010 214 8000


Varaosat

Merkit

BMW, MINI


Aukioloajat
ma-pe
08:00-16:00
la
suljettu
su
suljettu

Puhelinnumerot

BMW
010 214 8040

MINI
010 214 8040


Yhteyshenkilöt:
Heikki Juntunen

Heikki Juntunen
Varaosamyyjä / BMW, MINI
FIN, ENG, FIN

Puhelin
010 214 8043

Juho Kohtanen

Juho Kohtanen
Varaosamyyjä / BMW, MINI
FIN, ENG

Puhelin
010 214 8047

Tommi Peteri

Tommi Peteri
Varaosamyyjä / BMW, MINI
FIN

Puhelin
010 214 8042

Joel Tehikari

Joel Tehikari
Varaosamyyjä / BMW, MINI
FIN

Puhelin
010 214 8049

Matti Visa

Matti Visa
Varaosapäällikkö / BMW, MINI
FIN, SWE, ENG

Puhelin
010 214 8045

Janne Pitkänen

Janne Pitkänen
Varaosavastaava / BMW
FIN, ENG, FIN

Puhelin
010 214 8041

Tervetuloa auto-ostoksille

Automyynnin asiakastyytyväisyys
Autohuollon asiakastyytyväisyys

Olemme pääkaupunkiseudun kokenein BMW -jälleenmyyjä ja -huoltopiste. Liikkeemme on myös Suomen ainoa sertifioitu BMWi -mallien jälleenmyyjä. Keskittymällä BMW-autoihin varmistamme, että koko myynti- ja huoltohenkilöstöllä on aina viimeisin tuotetietous ja taito käytettävänään asiakkaidemme eduksi. Haluamme ymmärtää ja palvella asiakkaitamme niin hyvin, että molemmilla osapuolilla on aito tunne keskinäisestä asiakassuhteesta. Tyytyväinen asiakas on meille kunnia-asia.

Samassa osoitteessa sijaitsee myös Suomen ainoa täyden palvelun MINI –myymälä.
MINIin erikoistunut henkilökuntamme myy, huoltaa sekä varustelee autosi ammattitaidolla.

Tervetuloa!


Toimipisteen tuoreimmat autot

Hakuvahdit (0)