Veljekset Laakkonen Mekaanikonkatu 2
00880 Helsinki

Varaa huolto Etäisyys / km   Ajo-ohje Reittiopas

Aukioloajat ja yhteystiedot

Automyynti uudet autot

Merkit

BMW, MINI


Aukioloajat
ma-pe
09:00-18:00
la
10:00-15:00
su
suljettu

Puhelinnumerot

BMW
010 214 8060

MINI
010 214 8088


Yhteyshenkilöt:
Milka Asikainen

Milka Asikainen
Automyyjä / MINI
suomi, saksa, englanti

Puhelin
010 214 8004
Matkapuhelin
050 354 6981

milka.asikainen@laakkonen.fi

Kiia Koskenkorva

Kiia Koskenkorva
Tuotepäällikkö / MINI
suomi, englanti

Puhelin
010 214 8012
Matkapuhelin
050 367 8780

kiia.koskenkorva@laakkonen.fi

Tuomas Kivioja

Tuomas Kivioja
Automyyjä / BMW
suomi, ruotsi, englanti

Puhelin
010 214 8015
Matkapuhelin
050 437 1015

tuomas.kivioja@laakkonen.fi

Mikko Korpela

Mikko Korpela
Automyyjä / BMW
suomi

Puhelin
010 214 8019
Matkapuhelin
040 554 3357

mikko.korpela@laakkonen.fi

Teemu Männistö

Teemu Männistö
Automyyjä / BMW
suomi

Puhelin
010 214 8063
Matkapuhelin
050 550 2716

teemu.mannisto@laakkonen.fi

Jari Peltonen

Jari Peltonen
Automyyjä / BMW
suomi, englanti

Puhelin
010 214 8069
Matkapuhelin
050 502 8145

jari.peltonen@laakkonen.fi

Marko Tiger

Marko Tiger
Automyyjä / BMW
suomi, englanti

Puhelin
010 214 8065
Matkapuhelin
050 593 2911

marko.tiger@laakkonen.fi

Henri Turkkila

Henri Turkkila
Automyyjä / BMW
suomi

Puhelin
010 214 8017
Matkapuhelin
050 592 7231

henri.turkkila@laakkonen.fi

Kaj Wallen

Kaj Wallen
Automyyjä / BMW
suomi, englanti

Puhelin
010 214 8066
Matkapuhelin
050 040 8508

kaj.wallen@laakkonen.fi

Janne Haavisto

Janne Haavisto
Diplomatic sales manager / BMW
suomi, ruotsi, englanti

Puhelin
010 214 8007
Matkapuhelin
050 046 5746

janne.haavisto@laakkonen.fi

Tommi Kortelainen

Tommi Kortelainen
Myyntipäällikkö / BMW, MINI
suomi, englanti

Puhelin
010 214 8013
Matkapuhelin
040 512 0102

tommi.kortelainen@laakkonen.fi

Henri Huuskonen
Product Genius / BMW
suomi

Puhelin
010 214 8020
Matkapuhelin
050 309 4471

henri.huuskonen@laakkonen.fi

Automyynti vaihtoautot

Aukioloajat
ma-pe
09:00-18:00
la
10:00-15:00
su
suljettu

Puhelinnumerot

010 214 8050


Yhteyshenkilöt:
Mikko Hanninen

Mikko Hanninen
Automyyjä / vaihtoautot
suomi, ranska, englanti

Puhelin
010 214 8052
Matkapuhelin
050 042 9555

mikko.hanninen@laakkonen.fi

Tommi Hokkanen

Tommi Hokkanen
Automyyjä / vaihtoautot
suomi, englanti

Puhelin
010 214 8053
Matkapuhelin
050 536 9153

tommi .hokkanen@laakkonen.fi

Lari Porenne

Lari Porenne
Automyyjä / vaihtoautot
suomi, englanti

Puhelin
010 214 8054
Matkapuhelin
050 522 1381

lari.porenne@laakkonen.fi

Jari Kauppi

Jari Kauppi
Vaihtoautomyyjä / vaihtoautot
suomi, ruotsi, englanti

Puhelin
010 214 8055
Matkapuhelin
040 066 5231

jari.kauppi@laakkonen.fi

Ari Haarakangas

Ari Haarakangas
Vaihtoautopäällikkö / vaihtoautot
suomi, englanti

Puhelin
010 214 8005
Matkapuhelin
050 060 1617

ari.haarakangas@laakkonen.fi

Hallinto

Yhteyshenkilöt:
Irma Malm

Irma Malm
BMW Controller
suomi

Puhelin
010 214 8010

irma.malm@laakkonen.fi

Toni Louho

Toni Louho
Jälkimarkkinointipäällikkö / BMW, MINI
suomi

Puhelin
010 214 8035

toni.louho@laakkonen.fi

Patrik Viertola

Patrik Viertola
Myyntijohtaja / BMW
suomi

Puhelin
010 214 8001

patrik.viertola@laakkonen.fi

Eija Korhonen

Eija Korhonen
Toimistopäällikkö / BMW
suomi, ruotsi, englanti

Puhelin
010 214 8009

eija.korhonen@laakkonen.fi

Huolto

Merkit

BMW, MINI


Aukioloajat

Huolto
ma-pe
07:30-17:00
la
suljettu
su
suljettu

Puhelinnumerot

BMW
010 214 9001

MINI
010 214 9001


Yhteyshenkilöt:
Jarkko Mustonen

Jarkko Mustonen
Korjaamopäällikkö / BMW, MINI
suomi

Puhelin
010 214 8025

Mikko Aho

Mikko Aho
Palvelumyyjä / BMW, MINI
suomi, englanti

Puhelin
010 214 8028

Petri Ikonen

Petri Ikonen
Palvelumyyjä / BMW, MINI
suomi

Puhelin
010 214 8021

Mikko Kerkola

Mikko Kerkola
Palvelumyyjä / BMW, MINI
suomi

Puhelin
010 214 8029

Ari Nurvo

Ari Nurvo
Palvelumyyjä / BMW, MINI
suomi

Puhelin
010 214 8027

Jonne Reijonen

Jonne Reijonen
Palvelumyyjä / BMW, MINI
suomi, englanti

Puhelin
010 214 8024

Toni Suoranta
Palvelumyyjä / BMW, MINI
suomi

Puhelin
010 214 8023

Lasse Takala

Lasse Takala
Taksimekaanikko / BMW
suomi

Puhelin
010 214 8032

Korikorjaamo

Aukioloajat

Korikorjaamo
ma-pe
08.00-16:00
la
suljettu
su
suljettu

Korikorjaamon vahinkotarkastus
ma-pe
09:00-15:00
la
suljettu
su
suljettu

Puhelinnumerot

010 214 8090


Yhteyshenkilöt:
Elias Koskinen

Elias Koskinen
Korjaamopäällikkö / BMW, MINI
suomi, ruotsi, englanti

Puhelin
010 214 8008

Kristian Liljestrand
Palvelumyyjä / BMW
suomi

Puhelin
010 214 8026

PROAutolasipalvelu

Puhelinnumerot

010 214 9001


Suorahuolto

Merkit

BMW, MINI


Aukioloajat
ma-pe
08:00-16:00
la
10:00-15:00
su
suljettu

Puhelinnumerot

BMW
010 214 8030

MINI
010 214 8030


Yhteyshenkilöt:
Pauli Svensk

Pauli Svensk
Automekaanikko / BMW
suomi

Puhelin
010 214 8031

pauli.svensk@laakkonen.fi

Mikko Väyrynen

Mikko Väyrynen
Automekaanikko / BMW
suomi, englanti

Puhelin
010 214 8033

mikko.vayrynen@laakkonen.fi

Vaihde

Puhelinnumerot

010 214 8000


Varaosat

Merkit

BMW, MINI


Aukioloajat
ma-pe
08:00-17:00
la
10:00-15:00
su
suljettu

Puhelinnumerot

BMW
010 214 8040

MINI
010 214 8040


Yhteyshenkilöt:
Joonas Kinnunen

Joonas Kinnunen
Varaosamyyjä / BMW, MINI
suomi, englanti

Puhelin
010 214 8046

Markku Niemelä

Markku Niemelä
Varaosamyyjä / BMW, MINI
suomi, englanti

Puhelin
010 214 8043

Tommi Peteri

Tommi Peteri
Varaosamyyjä / BMW, MINI
suomi

Puhelin
010 214 8042

Matti Visa

Matti Visa
Varaosapäällikkö / BMW, MINI
suomi, ruotsi, englanti

Puhelin
010 214 8045

Tervetuloa auto-ostoksille

4.0
Automyynnin asiakastyytyväisyys
8.0
Autohuollon asiakastyytyväisyys

Olemme pääkaupunkiseudun kokenein BMW -jälleenmyyjä ja -huoltopiste. Liikkeemme on myös Suomen ainoa sertifioitu BMWi -mallien jälleenmyyjä. Keskittymällä BMW-autoihin varmistamme, että koko myynti- ja huoltohenkilöstöllä on aina viimeisin tuotetietous ja taito käytettävänään asiakkaidemme eduksi. Haluamme ymmärtää ja palvella asiakkaitamme niin hyvin, että molemmilla osapuolilla on aito tunne keskinäisestä asiakassuhteesta. Tyytyväinen asiakas on meille kunnia-asia.

Samassa osoitteessa sijaitsee myös Suomen ainoa täyden palvelun MINI –myymälä.
MINIin erikoistunut henkilökuntamme myy, huoltaa sekä varustelee autosi ammattitaidolla.

Tervetuloa!


Laakkonen
Hakuvahdit (0)