Autotalo Laakkonen Veikkarinkatu 7
05840 Hyvinkää

Volkswagen, Seat – Veikkarinkatu 7
Audi - Helletorpankatu 31 C, 05840 Hyvinkää

Varaa huolto Etäisyys / km   Ajo-ohje Reittiopas

Aukioloajat ja yhteystiedot

Vaihde avoinna arkisin 8.00 – 17.00

Parhaiten huoltoneuvojat tavoittaa puhelimella klo 8.30-15.

Automyynti hyötyajoneuvot

Aukioloajat
ma-pe
09:00-18:00
la
10:00-14:00
su
suljettu

Yhteyshenkilöt:
Hannu Sulonen

Hannu Sulonen
Automyyjä / hyötyajoneuvot
suomi

Puhelin
010 309 2852

hannu.sulonen@laakkonen.fi

Jyrki Heinonen

Jyrki Heinonen
Tuotevastaava / hyötyajoneuvot
suomi

Puhelin
010 309 2827

jyrki.heinonen@laakkonen.fi

Automyynti uudet autot

Merkit

Audi, Seat, Volkswagen


Aukioloajat
ma-pe
09:00-18:00
la
10:00-14:00
su
suljettu

Puhelinnumerot

Seat
010 309 2804

Volkswagen
010 309 2820

Audi
010 309 2860


Yhteyshenkilöt:
Jonne Ahonoja

Jonne Ahonoja
Automyyjä / Audi
suomi

Puhelin
010 309 2819

jonne.ahonoja@laakkonen.fi

Karri Malhonen

Karri Malhonen
Automyyjä / Volkswagen
suomi

Puhelin
010 309 2824

karri.malhonen@laakkonen.fi

Niko Oinonen

Niko Oinonen
Automyyjä / Volkswagen
suomi, englanti

Puhelin
010 309 2803

niko.oinonen@laakkonen.fi

Olli Piilola

Olli Piilola
Automyyjä / Audi
suomi

Puhelin
010 309 2816

olli.piilola@laakkonen.fi

Tarmo Pulkkinen

Tarmo Pulkkinen
Automyyjä / Volkswagen
suomi

Puhelin
010 309 2823

tarmo.pulkkinen@laakkonen.fi

Tommi Takkinen

Tommi Takkinen
Myyntipäällikkö / Volkswagen
suomi

Puhelin
010 309 2829

tommi.takkinen@laakkonen.fi

Mika Yömaa

Mika Yömaa
Myyntipäällikkö / Audi
suomi, ruotsi, englanti

Puhelin
010 309 2828

mika.yomaa@laakkonen.fi

Iisakki Helander

Iisakki Helander
Tuotevastaava / Seat
suomi, englanti

Poissa 16.01.2017 - 22.01.2017

Puhelin
010 309 2804

iisakki.helander@laakkonen.fi

Automyynti vaihtoautot

Aukioloajat
ma-pe
09:00-18:00
la
10:00-14:00
su
suljettu

Puhelinnumerot

010 309 2870


Yhteyshenkilöt:
Petri Sormunen

Petri Sormunen
Automyyjä / vaihtoautot
suomi, englanti

Puhelin
010 309 2801

petri.sormunen@laakkonen.fi

Mikko Kananen

Mikko Kananen
Vaihtoautomyyjä / vaihtoautot
suomi

Puhelin
010 309 2854

mikko.kananen@laakkonen.fi

Janne Nousiainen

Janne Nousiainen
Vaihtoautomyyjä / vaihtoautot
suomi, englanti

Poissa 20.01.2017 - 22.01.2017

Puhelin
010 309 2811

janne.nousiainen@laakkonen.fi

Arto Sailio

Arto Sailio
Vaihtoautomyyjä / vaihtoautot
suomi, englanti

Puhelin
010 309 2802

arto.sailio@laakkonen.fi

Janne Siukonen

Janne Siukonen
Vaihtoautomyyjä / vaihtoautot
suomi

Puhelin
010 309 2807

janne.siukonen@laakkonen.fi

Peter Tallgren

Peter Tallgren
Vaihtoautopäällikkö / vaihtoautot
suomi, ruotsi, englanti

Puhelin
010 309 2826

peter.tallgren@laakkonen.fi

Hallinto

Yhteyshenkilöt:
Kari Aaltonen

Kari Aaltonen
Autotalonjohtaja / Audi, Volkswagen, Seat, hyötyajoneuvot
suomi

Puhelin
010 309 2821
Matkapuhelin
050 307 1334

kari.aaltonen@laakkonen.fi

Jenni Soikkeli

Jenni Soikkeli
Kassanhoitaja / Audi, Volkswagen, Seat, vaihtoautot
suomi

Poissa 21.01.2017 - 23.01.2017

Puhelin
010 309 2815

jenni.soikkeli@laakkonen.fi

Pauliina Kaijula-Kiiskinen

Pauliina Kaijula-Kiiskinen
Myyntisihteeri / Audi, Volkswagen, Seat, vaihtoautot
suomi, englanti

Puhelin
010 309 2808

pauliina.kaijula-kiiskinen@laakkonen.fi

Jonna Lindqvist

Jonna Lindqvist
Sihteeri / Audi, Volkswagen, Seat, vaihtoautot
suomi, englanti

Poissa 25.05.2016 - 31.10.2017

Puhelin
010 309 2815

jonna.lindqvist@laakkonen.fi

Tiia Nukarinen

Tiia Nukarinen
Sihteeri / Audi, Volkswagen, Seat, vaihtoautot
suomi, englanti

Puhelin
010 309 2805

tiia.nukarinen@laakkonen.fi

Henna Koskinen

Henna Koskinen
Toimistopäällikkö / Audi, Volkswagen, Seat, vaihtoautot
suomi, englanti

Poissa 17.01.2017 - 23.01.2017

Puhelin
010 309 2812

henna.koskinen@laakkonen.fi

Huolto

Merkit

Audi, Seat, Volkswagen


Aukioloajat

Huolto
ma-pe
07:30-17:00
la
suljettu
su
suljettu

Huollon ajanvaraus
ma-pe
07:30-17:00
la
suljettu
su
suljettu

Puhelinnumerot

Audi
010 309 2874

Volkswagen
010 309 2872

Seat
010 309 2872

010 214 9060


Yhteyshenkilöt:
Toni Honka

Toni Honka
Huoltoneuvoja / Volkswagen, Seat
suomi, englanti

Poissa 19.01.2017 - 22.01.2017

Sami Jalonen

Sami Jalonen
Huoltoneuvoja / Volkswagen, Seat
suomi, englanti

Elmo Lång

Elmo Lång
Huoltoneuvoja / Audi
suomi, englanti

Poissa 19.01.2017 - 22.01.2017

Joona Ruuskanen

Joona Ruuskanen
Huoltoneuvoja / Volkswagen, Seat
suomi, englanti

Heli Salminen

Heli Salminen
Huoltoneuvoja / Volkswagen, Seat
suomi

Jaakko Tyrväinen

Jaakko Tyrväinen
Huoltoneuvoja / Volkswagen, Seat
suomi, englanti

Poissa 19.01.2017 - 22.01.2017

Timo Pusa

Timo Pusa
Huoltopäällikkö / Audi, Volkswagen, Seat
suomi, englanti

Puhelin
010 309 2858

Mika Ketonen

Mika Ketonen
Korjaamopäällikkö / Audi
suomi

Poissa 09.01.2017 - 23.01.2017

Puhelin
010 309 2853

Korikorjaamo

Aukioloajat

Korikorjaamo
ma-ke
07:30-15:30
to-pe
09:00-17:00
la
suljettu
su
suljettu

Korikorjaamon vahinkotarkastus
ma-pe
09:00-15:00
la
suljettu
su
suljettu

Puhelinnumerot

010 309 2842


Yhteyshenkilöt:
Toni Miettunen

Toni Miettunen
Työnjohtaja / Audi, Volkswagen, Seat
suomi, englanti

Puhelin
010 309 2842

PROAutolasipalvelu

Puhelinnumerot

010 214 9410


Vaihde

Puhelinnumerot

010 309 2800


Varaosat

Merkit

Audi, Seat, Volkswagen


Aukioloajat
ma-pe
08:00-17:00
la
suljettu
su
suljettu

Puhelinnumerot

Audi
010 309 2830

Volkswagen
010 309 2830

Seat
010 309 2830


Yhteyshenkilöt:
Tom Hedström

Tom Hedström
Varaosamyyjä / Volkswagen, Seat
suomi, ruotsi, englanti

Puhelin
010 309 2837

Pekka Huhtimo

Pekka Huhtimo
Varaosamyyjä / Volkswagen, Seat
suomi

Puhelin
010 309 2835

Keijo Kurkinen

Keijo Kurkinen
Varaosamyyjä / Volkswagen, Seat
suomi

Puhelin
010 309 2831

Ari Toivonen

Ari Toivonen
Varaosamyyjä / Audi
suomi, englanti

Puhelin
010 309 2838

Janne Talja

Janne Talja
Varaosapäällikkö / Audi, Volkswagen, Seat
suomi

Puhelin
010 309 2834

Tervetuloa auto-ostoksille

4.0
Automyynnin asiakastyytyväisyys
4.0
Autohuollon asiakastyytyväisyys

”Meillä on periaate, että jos jotakin tehdään, niin tehdään se kunnolla”. Näiden  Yrjö Laakkosen sanojen mukaan toimimme täyden palvelun autotalossamme Hyvinkäällä. Haluamme olla asiakaspalvelun ykkönen ja siksi kehitämme yksilöllistä palveluamme ja toimintaamme yhdessä asiakkaidemme kanssa. Arvoihimme kuuluu hyvä henkilötyytyväisyys, joka rakentaa meille parhaan perustan asiakastyytyväisyydelle. Hyviin tuloksiin pääsemme yhdessä kaikkien teidän kanssanne.

Kari Aaltonen

Kari Aaltonen
Autotalonjohtaja
Laakkonen
Hakuvahdit (0)