Veljekset Laakkonen Voimatie 1
80100 Joensuu

Varaa huolto Etäisyys / km   Ajo-ohje Reittiopas

Aukioloajat ja yhteystiedot

Automyynti uudet autot

Merkit

BMW, Mazda, Nissan, Seat, Skoda, Subaru


Aukioloajat
ma-pe
09:00-18:00
la
10:00-15:00
su
suljettu

Puhelinnumerot

Mazda
010 309 2331

Subaru
010 309 2332

BMW
010 309 2337

Nissan
010 309 2335

Seat
010 309 2336

Skoda
010 309 2329


Yhteyshenkilöt:
Tommi Salonen

Tommi Salonen
Aluejohtaja / Mazda, Skoda, Subaru, Nissan, Seat, vaihtoautot
FIN

Puhelin
010 309 2302
Matkapuhelin
050 522 1307

tommi.salonen@laakkonen.fi

Joni Eskelinen

Joni Eskelinen
Automyyjä / BMW, vaihtoautot
FIN

Puhelin
010 309 2309
Matkapuhelin
050 524 2998

joni.eskelinen@laakkonen.fi

Harri Hietala

Harri Hietala
Automyyjä / Nissan, Seat, vaihtoautot
FIN

Puhelin
010 309 2314
Matkapuhelin
050 502 8129

harri.hietala@laakkonen.fi

Pasi Keskisalo

Pasi Keskisalo
Automyyjä / Nissan, Seat
FIN

Puhelin
010 309 2307
Matkapuhelin
050 512 6074

pasi.keskisalo@laakkonen.fi

Jukka Kinnunen

Jukka Kinnunen
Automyyjä / Skoda, vaihtoautot
FIN

Puhelin
010 309 2317
Matkapuhelin
050 412 4708

jukka.kinnunen@laakkonen.fi

Masi Smura

Masi Smura
Automyyjä / Mazda, Subaru
FIN

Puhelin
010 309 2312
Matkapuhelin
050 415 2514

masi.smura@laakkonen.fi

Lauri Kaarto

Lauri Kaarto
Myyntipäällikkö / BMW
FIN, ENG

Puhelin
010 309 2311
Matkapuhelin
050 415 2526

lauri.kaarto@laakkonen.fi

Pasi Varonen

Pasi Varonen
Myyntipäällikkö / Skoda
FIN

Puhelin
010 309 2316
Matkapuhelin
0500 543 731

pasi.varonen@laakkonen.fi

Automyynti vaihtoautot

Aukioloajat
ma-pe
09:00-18:00
la
10:00-15:00
su
suljettu

Puhelinnumerot

010 309 2330


Yhteyshenkilöt:
Kimmo Kähkönen

Kimmo Kähkönen
Automyyjä / vaihtoautot
FIN

Puhelin
010 309 2320
Matkapuhelin
050 300 4758

kimmo.kahkonen@laakkonen.fi

Marko Malinen

Marko Malinen
Automyyjä / vaihtoautot
FIN

Puhelin
010 309 2319
Matkapuhelin
050 346 6748

marko.malinen@laakkonen.fi

Jesse Mertanen

Jesse Mertanen
Automyyjä / vaihtoautot
FIN

Puhelin
010 309 2315
Matkapuhelin
050 576 8958

jesse.mertanen@laakkonen.fi

Heikki Keronen

Heikki Keronen
Myyntipäällikkö / Mazda, Subaru, Nissan, Seat, vaihtoautot
FIN, ENG

Puhelin
010 309 2318
Matkapuhelin
050 534 3093

heikki.keronen@laakkonen.fi

Jari Pelkonen

Jari Pelkonen
Tuotepäällikkö / vaihtoautot
FIN

Puhelin
010 309 2305
Matkapuhelin
050 528 6980

jari.pelkonen@laakkonen.fi

Tommi Salonen

Tommi Salonen
Aluejohtaja / Mazda, Skoda, Subaru, Nissan, Seat, vaihtoautot
FIN

Puhelin
010 309 2302
Matkapuhelin
050 522 1307

tommi.salonen@laakkonen.fi

Joni Eskelinen

Joni Eskelinen
Automyyjä / BMW, vaihtoautot
FIN

Puhelin
010 309 2309
Matkapuhelin
050 524 2998

joni.eskelinen@laakkonen.fi

Harri Hietala

Harri Hietala
Automyyjä / Nissan, Seat, vaihtoautot
FIN

Puhelin
010 309 2314
Matkapuhelin
050 502 8129

harri.hietala@laakkonen.fi

Jukka Kinnunen

Jukka Kinnunen
Automyyjä / Skoda, vaihtoautot
FIN

Puhelin
010 309 2317
Matkapuhelin
050 412 4708

jukka.kinnunen@laakkonen.fi

Hallinto

Yhteyshenkilöt:
Kaisa Kempas

Kaisa Kempas
Hallintopäällikkö
FIN, ENG

Puhelin
010 309 2341

kaisa.kempas@laakkonen.fi

Kari Kekäläinen

Kari Kekäläinen
Liiketoimintajohtaja / Mazda, Skoda, Subaru, Opel, Nissan
FIN, ENG

Puhelin
010 309 2401
Matkapuhelin
0500892831

kari.kekalainen@laakkonen.fi

Petra Can

Petra Can
Toimistopäällikkö / Mazda, Skoda, Subaru, Opel, Nissan, Peugeot, Hyundai, Renault, Dacia
FIN, ENG

Puhelin
010 309 2303

petra.can@laakkonen.fi

Tero Panhelainen
Toimitusjohtaja / Audi, BMW, Mazda, Skoda, Volkswagen, Subaru, Opel, Nissan, MINI, Peugeot, Seat, Ford, Hyundai, Renault, Dacia, Mustang, vaihtoautot, hyötyautot
FIN, ENG

Puhelin
010 309 2308
Matkapuhelin
050 452 0470

tero.panhelainen@laakkonen.fi

Huolto

Merkit

BMW, Mazda, Nissan, Skoda, Subaru


Aukioloajat

Huolto
ma-pe
7:30-17:00
la
suljettu
su
suljettu

Puhelinnumerot

Skoda
010 214 9088

Mazda
010 214 9116

Nissan
010 214 9117

Subaru
010 214 9119

BMW
010 214 9114


Yhteyshenkilöt:
Jari Väisänen

Jari Väisänen
Jälkimarkkinointipäällikkö / BMW, Mazda, Skoda, Subaru, Nissan
FIN, ENG

Puhelin
010 309 2440
Matkapuhelin
0500 515 180

Erno Eskelinen

Erno Eskelinen
Korjaamopäällikkö / BMW, Mazda, Skoda, Subaru, Nissan
FIN

Puhelin
010 309 2347

Pekka Peltoniemi

Pekka Peltoniemi
Palvelumyyjä / Mazda, Subaru, Nissan
FIN

Puhelin
010 309 2342

Kalle Tervonen

Kalle Tervonen
Palvelumyyjä / BMW
FIN

Puhelin
010 309 2346

Tapio Toivanen

Tapio Toivanen
Palvelumyyjä / Mazda, Subaru, Nissan
FIN, ENG

Poissa 15.01.2018 - 02.03.2018

Puhelin
010 309 2343

Janne Vänskä

Janne Vänskä
Palvelumyyjä / BMW, Skoda
FIN

Puhelin
010 309 2345

Jonni Vänskä

Jonni Vänskä
Palvelumyyjä
FIN

Puhelin
010 309 2368

PROAutolasipalvelu

Puhelinnumerot

0102149402


Vaihde

Puhelinnumerot

010 309 2300


Varaosat

Merkit

BMW, Mazda, Nissan, Subaru


Aukioloajat
ma-pe
07:30-17:00
la
suljettu
su
suljettu

Puhelinnumerot

BMW
010 309 2379

Mazda
010 309 2379

Subaru
010 309 2379

Nissan
010 309 2379


Yhteyshenkilöt:
Samuli Heikkinen

Samuli Heikkinen
Varaosamyyjä
FIN

Puhelin
010 309 2362

Atso Ikonen

Atso Ikonen
Varaosamyyjä / BMW, Mazda, Skoda, Subaru, Nissan
FIN

Puhelin
010 309 2363

Seppo Kiiskinen

Seppo Kiiskinen
Varaosamyyjä / BMW, Mazda, Skoda, Subaru, Nissan
FIN

Puhelin
010 309 2365

Kari Komulainen

Kari Komulainen
Varaosavastaava / BMW, Mazda, Skoda, Subaru, Nissan
FIN

Puhelin
010 309 2360
Matkapuhelin

Tervetuloa auto-ostoksille

4.0
Automyynnin asiakastyytyväisyys
8.0
Autohuollon asiakastyytyväisyys

Laakkonen perusti ensimmäisen autokauppansa Joensuuhun vuonna 1960. Täältä me olemme ponnistaneet Suomen suurimmaksi autojen vähittäismyyntiliikkeeksi. Olemme iloisia saadessamme jatkaa tätä karjalaista kauppaperinnettä. Osaava ja ammattitaitoinen henkilökuntamme palvelee Sinua sekä automyynnin että huollon asioissa.

Tervetuloa Veljekset Laakkoselle Joensuuhun!


Laakkonen
Hakuvahdit (0)