Laakkonen Joensuu Voimatie 1
80100 Joensuu

Varaa huolto Etäisyys / km   Ajo-ohje Reittiopas

Aukioloajat ja yhteystiedot

Automyynti palvelee ma 15.7. alkaen arkisin klo 9-17.

Automyynti uudet autot

Merkit

BMW, Mazda, Nissan, Opel, Skoda, Subaru


Aukioloajat
ma-pe
09:00-17:00
la
10:00-15:00
su
suljettu

Puhelinnumerot

Mazda
010 309 2331

Subaru
010 309 2332

Nissan
010 309 2335

BMW
010 309 2337

Skoda
010 309 2329

Opel
010 309 2333


Yhteyshenkilöt:
Tommi Salonen

Tommi Salonen
Aluejohtaja / BMW, Mazda, Subaru, Nissan
FIN

Puhelin
010 309 2302
Matkapuhelin
050 522 1307

tommi.salonen@laakkonen.fi

Harri Hietala

Harri Hietala
Automyyjä / Nissan
FIN

Puhelin
010 309 2314
Matkapuhelin
050 466 0645

harri.hietala@laakkonen.fi

Jukka Kinnunen

Jukka Kinnunen
Automyyjä / Skoda, vaihtoautot
FIN

Puhelin
010 309 2317
Matkapuhelin
050 412 4708

jukka.kinnunen@laakkonen.fi

Petri Ratinen

Petri Ratinen
Automyyjä / Skoda
FIN

Puhelin
010 309 2322
Matkapuhelin
050 337 3722

petri.ratinen@laakkonen.fi

Masi Smura

Masi Smura
Automyyjä / Mazda, Subaru
FIN

Puhelin
010 309 2312
Matkapuhelin
050 415 2514

masi.smura@laakkonen.fi

Lauri Kaarto

Lauri Kaarto
Myyntipäällikkö / BMW
FIN, ENG

Puhelin
010 309 2311
Matkapuhelin
050 415 2526

lauri.kaarto@laakkonen.fi

Pasi Varonen

Pasi Varonen
Myyntipäällikkö / Skoda
FIN

Puhelin
010 309 2316
Matkapuhelin
0500 543 731

pasi.varonen@laakkonen.fi

Pasi Keskisalo

Pasi Keskisalo
Tuotepäällikkö / Nissan
FIN

Puhelin
010 309 2307
Matkapuhelin
050 512 6074

pasi.keskisalo@laakkonen.fi

Marjo Björkbacka

Marjo Björkbacka
Yritysmyyntipäällikkö / BMW
FIN

Matkapuhelin
050 307 8240

marjo.bjorkbacka@laakkonen.fi

Automyynti vaihtoautot

Aukioloajat
ma-pe
09:00-17:00
la
10:00-15:00
su
suljettu

Puhelinnumerot

010 309 2330


Yhteyshenkilöt:
Kimmo Kähkönen

Kimmo Kähkönen
Automyyjä / vaihtoautot
FIN

Poissa 16.09.2019 - 29.09.2019

Puhelin
010 309 2320
Matkapuhelin
050 300 4758

kimmo.kahkonen@laakkonen.fi

Heikki Keronen

Heikki Keronen
Myyntipäällikkö / Mazda, Subaru, Nissan, vaihtoautot
FIN, ENG

Puhelin
010 309 2318
Matkapuhelin
050 534 3093

heikki.keronen@laakkonen.fi

Jari Pelkonen

Jari Pelkonen
Tuotepäällikkö / vaihtoautot
FIN

Puhelin
010 309 2305
Matkapuhelin
050 528 6980

jari.pelkonen@laakkonen.fi

Jukka Kinnunen

Jukka Kinnunen
Automyyjä / Skoda, vaihtoautot
FIN

Puhelin
010 309 2317
Matkapuhelin
050 412 4708

jukka.kinnunen@laakkonen.fi

Hallinto

Yhteyshenkilöt:
Kaisa Kempas

Kaisa Kempas
Hallintopäällikkö
FIN, ENG

Puhelin
010 309 2341

kaisa.kempas@laakkonen.fi

Riikka Salmela

Riikka Salmela
Markkinointipäällikkö / BMW, MINI
FIN

Puhelin
010 214 7503
Matkapuhelin
050 352 2415

riikka.salmela@laakkonen.fi

Petra Can

Petra Can
Toimistopäällikkö / Mazda, Skoda, Subaru, Opel, Nissan
FIN, ENG

Puhelin
010 309 2303

petra.can@laakkonen.fi

Tero Panhelainen

Tero Panhelainen
Toimitusjohtaja / BMW, Mazda, Skoda, Subaru, Opel, Nissan, MINI, Ford, Mustang, vaihtoautot
FIN, ENG

Puhelin
010 309 2308
Matkapuhelin
050 452 0470

tero.panhelainen@laakkonen.fi

Huolto

Merkit

BMW, MINI, Mazda, Nissan, Opel, Skoda, Subaru


Aukioloajat

Huolto
ma-pe
07:30-17:00
la
suljettu
su
suljettu

Puhelinnumerot

Opel
010 214 9383

Skoda
010 214 9088

MINI
010 214 9114

Mazda
010 214 9116

Nissan
010 214 9117

Subaru
010 214 9119

BMW
010 214 9114


Yhteyshenkilöt:
Jari Väisänen

Jari Väisänen
Jälkimarkkinointipäällikkö / BMW, Mazda, Skoda, Subaru, Nissan
FIN, ENG

Puhelin
010 309 2440
Matkapuhelin
0500 515 180

Kalle Tervonen

Kalle Tervonen
Korjaamopäällikkö / BMW, Mazda, Skoda, Subaru, Nissan, MINI, vaihtoautot
FIN

Puhelin
010 309 2347

Pekka Peltoniemi

Pekka Peltoniemi
Palvelumyyjä / Mazda, Subaru, Nissan
FIN

Puhelin
010 309 2342

Juho Ruotsalainen
Palvelumyyjä / BMW, MINI
FIN

Puhelin
010 309 2346

Julia Sallinen

Julia Sallinen
Palvelumyyjä / Skoda
FIN

Puhelin
010 309 2349

Tapio Toivanen

Tapio Toivanen
Palvelumyyjä / Mazda, Subaru, Nissan
FIN, ENG

Puhelin
010 309 2343

Jonni Vänskä

Jonni Vänskä
Palvelumyyjä / Skoda
FIN

Puhelin
010 309 2368

PROAutolasipalvelu

Vaihde

Puhelinnumerot

010 309 2300


Varaosat

Merkit

BMW, MINI, Mazda, Nissan, Opel, Skoda, Subaru


Aukioloajat
ma-pe
07:30-17:00
la
suljettu
su
suljettu

Puhelinnumerot

BMW
010 309 2379

Mazda
010 309 2379

Subaru
010 309 2379

Opel
010 309 2379

Nissan
010 309 2379

MINI
010 309 2379

Skoda
010 309 2379


Yhteyshenkilöt:
Samuli Heikkinen

Samuli Heikkinen
Varaosamyyjä
FIN

Puhelin
010 309 2362

Atso Ikonen

Atso Ikonen
Varaosamyyjä / BMW, Mazda, Skoda, Subaru, Nissan
FIN

Puhelin
010 309 2363

Kari Komulainen

Kari Komulainen
Varaosavastaava / BMW, Mazda, Skoda, Subaru, Nissan
FIN

Puhelin
010 309 2360
Matkapuhelin

Pasi Siitari

Pasi Siitari
Varaosavastaava
FIN

Puhelin
010 309 2365

Tervetuloa auto-ostoksille

Automyynnin asiakastyytyväisyys
Autohuollon asiakastyytyväisyys

Laakkonen perusti ensimmäisen autokauppansa Joensuuhun vuonna 1960. Täältä me olemme ponnistaneet Suomen suurimmaksi autojen vähittäismyyntiliikkeeksi. Olemme iloisia saadessamme jatkaa tätä karjalaista kauppaperinnettä. Osaava ja ammattitaitoinen henkilökuntamme palvelee Sinua sekä automyynnin että huollon asioissa.

Tervetuloa Veljekset Laakkoselle Joensuuhun!


Toimipisteen tuoreimmat autot

Laakkonen
Hakuvahdit (0)