Veljekset Laakkonen Voimatie 1
80100 Joensuu

Varaa huolto Etäisyys / km   Ajo-ohje Reittiopas

Aukioloajat ja yhteystiedot

Kaikki liikkeet lauantaisin suljettu 24.6.-29.7.

Automyynti uudet autot

Merkit

BMW, Mazda, Nissan, Seat, Skoda, Subaru


Aukioloajat
ma-pe
09:00-17:00
la
suljettu
su
suljettu

Puhelinnumerot

Mazda
010 309 2331

Subaru
010 309 2332

BMW
010 309 2337

Nissan
010 309 2335

Seat
010 309 2336

Skoda
010 309 2329


Yhteyshenkilöt:
Joni Eskelinen

Joni Eskelinen
Automyyjä / BMW, vaihtoautot
suomi

Puhelin
010 309 2309
Matkapuhelin
050 524 2998

joni.eskelinen@laakkonen.fi

Harri Hietala

Harri Hietala
Automyyjä / Skoda, Nissan, Seat, vaihtoautot
suomi

Puhelin
010 309 2314
Matkapuhelin
050 502 8129

harri.hietala@laakkonen.fi

Pasi Keskisalo

Pasi Keskisalo
Automyyjä / Nissan, Seat
suomi

Puhelin
010 309 2307
Matkapuhelin
050 512 6074

pasi.keskisalo@laakkonen.fi

Jukka Kinnunen

Jukka Kinnunen
Automyyjä / Skoda, vaihtoautot
suomi

Puhelin
010 309 2317
Matkapuhelin
050 412 4708

jukka.kinnunen@laakkonen.fi

Janne Pussinen

Janne Pussinen
Automyyjä / Mazda, Subaru, vaihtoautot
suomi

Puhelin
010 309 2312
Matkapuhelin
050 415 2514

janne.pussinen@laakkonen.fi

Pasi Varonen

Pasi Varonen
Automyyjä / Skoda, vaihtoautot
suomi

Puhelin
010 309 2316
Matkapuhelin
0500 543 731

pasi.varonen@laakkonen.fi

Lauri Kaarto

Lauri Kaarto
Myyntipäällikkö / BMW
suomi, englanti

Puhelin
010 309 2311
Matkapuhelin
050 415 2526

lauri.kaarto@laakkonen.fi

Tommi Salonen

Tommi Salonen
Myyntipäällikkö / Mazda, Skoda, Subaru, Nissan, Seat
suomi

Puhelin
010 309 2302
Matkapuhelin
050 522 1307

tommi.salonen@laakkonen.fi

Automyynti vaihtoautot

Aukioloajat
ma-pe
09:00-17:00
la
suljettu
su
suljettu

Puhelinnumerot

010 309 2330


Yhteyshenkilöt:
Heikki Keronen

Heikki Keronen
Aluemyyntipäällikkö / vaihtoautot
suomi, englanti

Puhelin
010 309 2318
Matkapuhelin
050 534 3093

heikki.keronen@laakkonen.fi

Marko Malinen

Marko Malinen
Automyyjä / vaihtoautot
suomi

Puhelin
010 309 2319
Matkapuhelin
050 346 6748

marko.malinen@laakkonen.fi

Jesse Mertanen

Jesse Mertanen
Automyyjä / vaihtoautot
suomi

Poissa 22.07.2017 - 06.08.2017

Puhelin
010 309 2315
Matkapuhelin
050 576 8958

jesse.mertanen@laakkonen.fi

Mika Piipponen

Mika Piipponen
Automyyjä / vaihtoautot
suomi

Puhelin
010 309 2306
Matkapuhelin
050 340 2726

mika.piipponen@laakkonen.fi

Jari Pelkonen

Jari Pelkonen
Tuotepäällikkö / vaihtoautot
suomi

Poissa 24.07.2017 - 06.08.2017

Puhelin
010 309 2305
Matkapuhelin
050 528 6980

jari.pelkonen@laakkonen.fi

Joni Eskelinen

Joni Eskelinen
Automyyjä / BMW, vaihtoautot
suomi

Puhelin
010 309 2309
Matkapuhelin
050 524 2998

joni.eskelinen@laakkonen.fi

Harri Hietala

Harri Hietala
Automyyjä / Skoda, Nissan, Seat, vaihtoautot
suomi

Puhelin
010 309 2314
Matkapuhelin
050 502 8129

harri.hietala@laakkonen.fi

Jukka Kinnunen

Jukka Kinnunen
Automyyjä / Skoda, vaihtoautot
suomi

Puhelin
010 309 2317
Matkapuhelin
050 412 4708

jukka.kinnunen@laakkonen.fi

Janne Pussinen

Janne Pussinen
Automyyjä / Mazda, Subaru, vaihtoautot
suomi

Puhelin
010 309 2312
Matkapuhelin
050 415 2514

janne.pussinen@laakkonen.fi

Pasi Varonen

Pasi Varonen
Automyyjä / Skoda, vaihtoautot
suomi

Puhelin
010 309 2316
Matkapuhelin
0500 543 731

pasi.varonen@laakkonen.fi

Hallinto

Yhteyshenkilöt:
Kari Kekäläinen

Kari Kekäläinen
Asiakkuusjohtaja / Audi, BMW, Mazda, Skoda, Volkswagen, Subaru, Opel, Nissan, Peugeot, Seat, Ford, vaihtoautot, hyötyajoneuvot
suomi, englanti

Poissa 10.07.2017 - 29.07.2017

Puhelin
010 309 2401
Matkapuhelin
0500892831

kari.kekalainen@laakkonen.fi

Kaisa Kempas

Kaisa Kempas
Hallintopäällikkö
suomi, englanti

Puhelin
010 309 2341

kaisa.kempas@laakkonen.fi

Petra Can

Petra Can
Toimistopäällikkö / Mazda, Skoda, Subaru, Opel, Nissan, Peugeot, Hyundai, Renault, Dacia
suomi, englanti

Puhelin
010 309 2303

petra.can@laakkonen.fi

Tero Panhelainen
Toimitusjohtaja / Audi, BMW, Mazda, Skoda, Volkswagen, Subaru, Opel, Nissan, MINI, Peugeot, Seat, Ford, Hyundai, Renault, Dacia, Mustang, vaihtoautot, hyötyajoneuvot
suomi, englanti

Poissa 17.07.2017 - 12.08.2017

Puhelin
010 309 2308
Matkapuhelin
050 452 0470

tero.panhelainen@laakkonen.fi

Huolto

Merkit

BMW, Mazda, Nissan, Skoda, Subaru


Aukioloajat

Huolto
ma-pe
7:30-17:00
la
suljettu
su
suljettu

Puhelinnumerot

Skoda
010 214 9088

Mazda
010 214 9116

Nissan
010 214 9117

Subaru
010 214 9119

BMW
010 214 9114


Yhteyshenkilöt:
Erno Eskelinen

Erno Eskelinen
Korjaamopäällikkö / BMW, Mazda, Skoda, Subaru, Nissan
suomi

Puhelin
010 309 2347

Pekka Peltoniemi

Pekka Peltoniemi
Palvelumyyjä / Mazda, Subaru, Nissan
suomi

Puhelin
010 309 2342

Kalle Tervonen

Kalle Tervonen
Palvelumyyjä / BMW
suomi

Poissa 24.07.2017 - 05.08.2017

Puhelin
010 309 2346

Tapio Toivanen

Tapio Toivanen
Palvelumyyjä / Mazda, Subaru, Nissan
suomi, englanti

Poissa 10.07.2017 - 05.08.2017

Puhelin
010 309 2343

Janne Vänskä
Palvelumyyjä / Skoda
suomi

Puhelin
010 309 2345

PROAutolasipalvelu

Puhelinnumerot

0102149402


Vaihde

Puhelinnumerot

010 309 2300


Varaosat

Merkit

BMW, Mazda, Nissan, Subaru


Aukioloajat
ma-pe
07:30-17:00
la
suljettu
su
suljettu

Puhelinnumerot

BMW
010 309 2379

Mazda
010 309 2379

Subaru
010 309 2379

Nissan
010 309 2379


Yhteyshenkilöt:
Samuli Heikkinen

Samuli Heikkinen
Varaosamyyjä
suomi

Puhelin
010 309 2362

Atso Ikonen

Atso Ikonen
Varaosamyyjä / BMW, Mazda, Skoda, Subaru, Nissan
suomi

Puhelin
010 309 2363

Seppo Kiiskinen

Seppo Kiiskinen
Varaosamyyjä / BMW, Mazda, Skoda, Subaru, Nissan
suomi

Puhelin
010 309 2365

Jenni Repo

Jenni Repo
Varaosamyyjä / BMW, Mazda, Skoda, Subaru, Nissan
suomi, englanti

Puhelin
010 309 2361

Kari Komulainen

Kari Komulainen
Varaosapäällikkö / BMW, Mazda, Skoda, Subaru, Nissan
suomi

Puhelin
010 309 2360
Matkapuhelin

Tervetuloa auto-ostoksille

4.0
Automyynnin asiakastyytyväisyys
8.0
Autohuollon asiakastyytyväisyys

Laakkonen perusti ensimmäisen autokauppansa Joensuuhun vuonna 1960. Täältä me olemme ponnistaneet Suomen suurimmaksi autojen vähittäismyyntiliikkeeksi. Olemme iloisia saadessamme jatkaa tätä karjalaista kauppaperinnettä. Osaava ja ammattitaitoinen henkilökuntamme palvelee Sinua sekä automyynnin että huollon asioissa.

Tervetuloa Veljekset Laakkoselle Joensuuhun!


Laakkonen
Hakuvahdit (0)