Veljekset Laakkonen Palokankaantie 20
40320 Jyväskylä

Varaa huolto Etäisyys / km   Ajo-ohje Reittiopas

Aukioloajat ja yhteystiedot

Automyynti uudet autot

Merkit

BMW, Mazda, Opel, Peugeot, Skoda, Subaru


Aukioloajat
ma-pe
09:00-18:00
la
10:00-15:00
su
suljettu

Puhelinnumerot

BMW
010 214 8484

Mazda
010 214 8489

Opel
010 214 8487

Peugeot
010 214 8485

Skoda
010 214 8486

Subaru
010 214 8488


Yhteyshenkilöt:

Esa Pellikka
Aluejohtaja / BMW
FIN

Matkapuhelin
050 515 1700

esa.pellikka@laakkonen.fi

Pasi Jääskeläinen

Pasi Jääskeläinen
Automyyjä / Opel
FIN, ENG

Puhelin
010 214 8414
Matkapuhelin
050 552 5016

pasi.jaaskelainen@laakkonen.fi

Olli Kärnä

Olli Kärnä
Automyyjä / Skoda
FIN

Puhelin
010 214 8412
Matkapuhelin
050 576 0376

olli.karna@laakkonen.fi

Pertti Laajala

Pertti Laajala
Automyyjä / Skoda
FIN

Puhelin
010 214 8417
Matkapuhelin
050 502 8006

pertti.laajala@laakkonen.fi

Timo Nieminen

Timo Nieminen
Automyyjä / Mazda, Subaru, Peugeot, vaihtoautot
FIN

Puhelin
010 214 8406
Matkapuhelin
050 468 2299

timo.nieminen@laakkonen.fi

Anssi Polvinen

Anssi Polvinen
Automyyjä / BMW, vaihtoautot
FIN

Puhelin
010 214 8407
Matkapuhelin
050 345 9719

anssi.polvinen@laakkonen.fi

Tomi Rossi

Tomi Rossi
Automyyjä / Opel, hyötyautot
FIN, ENG

Puhelin
010 214 8409
Matkapuhelin
050 406 2032

tomi.rossi@laakkonen.fi

Arto Ruusala

Arto Ruusala
Automyyjä / Skoda
FIN

Puhelin
010 214 8416
Matkapuhelin
050 502 8007

arto.ruusala@laakkonen.fi

Ari Räsänen

Ari Räsänen
Automyyjä / BMW
FIN

Puhelin
010 214 8419
Matkapuhelin
050 501 6177

ari.rasanen@laakkonen.fi

Tuomas Vilander

Tuomas Vilander
Automyyjä / Skoda
FIN

Puhelin
010 214 8418
Matkapuhelin
050 340 3348

tuomas.vilander@laakkonen.fi

Pasi Väänänen

Pasi Väänänen
Automyyjä / Opel, Peugeot, vaihtoautot, hyötyautot
FIN

Puhelin
010 214 8408
Matkapuhelin
050 342 4460

pasi.vaananen@laakkonen.fi

Ari Isokangas

Ari Isokangas
Myyntipäällikkö / BMW
FIN

Puhelin
010 214 8405
Matkapuhelin
050 439 0113

ari.isokangas@laakkonen.fi

Ilkka Kuula

Ilkka Kuula
Myyntipäällikkö / Opel
FIN, ENG

Puhelin
010 214 8413
Matkapuhelin
050 559 7614

ilkka.kuula@laakkonen.fi

Antti Liukkonen

Antti Liukkonen
Myyntipäällikkö / Mazda, Subaru, Peugeot
FIN

Puhelin
010 214 8411
Matkapuhelin
050 345 5256

antti.liukkonen@laakkonen.fi

Valtteri Rossi

Valtteri Rossi
Myyntipäällikkö / Skoda
FIN

Puhelin
010 214 8415
Matkapuhelin
050 502 8156

valtteri.rossi@laakkonen.fi

Ari Nyyssönen

Ari Nyyssönen
Yritysmyyntipäällikkö / Skoda
FIN

Matkapuhelin
050 433 4414

ari.nyyssonen@laakkonen.fi

Automyynti vaihtoautot

Aukioloajat
ma-pe
09:00-18:00
la
10:00-15:00
su
suljettu

Puhelinnumerot

010 214 8402


Yhteyshenkilöt:
Juha-Petri Ahonen

Juha-Petri Ahonen
Automyyjä / vaihtoautot
FIN, ENG

Puhelin
010 214 8403
Matkapuhelin
050 593 9580

juha-petri.ahonen@laakkonen.fi

Kosti Koljonen

Kosti Koljonen
Automyyjä / vaihtoautot
FIN

Puhelin
010 214 8404
Matkapuhelin
040 529 2942

kosti.koljonen@laakkonen.fi

Jaakko Tanskanen

Jaakko Tanskanen
Automyyjä
FIN

Puhelin
010 214 8421
Matkapuhelin
050 440 8176

jaakko.tanskanen@laakkonen.fi

Anssi Tawast

Anssi Tawast
Myyntipäällikkö / vaihtoautot
FIN

Puhelin
010 214 8410
Matkapuhelin
050 341 5000

anssi.tawast@laakkonen.fi

Timo Nieminen

Timo Nieminen
Automyyjä / Mazda, Subaru, Peugeot, vaihtoautot
FIN

Puhelin
010 214 8406
Matkapuhelin
050 468 2299

timo.nieminen@laakkonen.fi

Anssi Polvinen

Anssi Polvinen
Automyyjä / BMW, vaihtoautot
FIN

Puhelin
010 214 8407
Matkapuhelin
050 345 9719

anssi.polvinen@laakkonen.fi

Pasi Väänänen

Pasi Väänänen
Automyyjä / Opel, Peugeot, vaihtoautot, hyötyautot
FIN

Puhelin
010 214 8408
Matkapuhelin
050 342 4460

pasi.vaananen@laakkonen.fi

Hallinto

Yhteyshenkilöt:
Harri Pasanen

Harri Pasanen
Aluejohtaja / Skoda, Opel
FIN

Puhelin
010 214 8430

harri.pasanen@laakkonen.fi

Minna Rahkonen

Minna Rahkonen
Toimistopäällikkö
FIN, ENG

Puhelin
010 214 8428

minna.rahkonen@laakkonen.fi

Huolto

Merkit

BMW, Chevrolet, MINI, Mazda, Opel, Peugeot, Skoda, Subaru


Aukioloajat

Huolto
ma-pe
07:30-17:00
la
suljettu
su
suljettu

Puhelinnumerot

BMW
010 214 9002

Mazda
010 214 9074

Chevrolet
010 214 9070

MINI
010 214 9077

Opel
010 214 9071

Peugeot
010 214 9072

Skoda
010 214 9073

Subaru
010 214 9075


Yhteyshenkilöt:

Matti Lantta
Jälkimarkkinoinnin asiakaspalvelupäällikkö
FIN

Puhelin
010 214 8444
Matkapuhelin
050 412 1605

Jani Nieminen

Jani Nieminen
Korjaamopäällikkö
FIN

Puhelin
010 214 8437

Kalle Janhonen

Kalle Janhonen
Palvelumyyjä / Mazda, Opel, Peugeot, Chevrolet
FIN, ENG

Puhelin
010 214 8436

Kimmo Myyryläinen

Kimmo Myyryläinen
Palvelumyyjä / Mazda, Opel, Peugeot, Chevrolet
FIN

Puhelin
010 214 8435

Sari Patvikko

Sari Patvikko
Palvelumyyjä / Skoda, Subaru
FIN

Puhelin
010 214 8432

Juha-Matti Paukkunen

Juha-Matti Paukkunen
Palvelumyyjä / BMW, MINI
FIN, SWE, ENG

Puhelin
010 214 8434

Jari Rimmi

Jari Rimmi
Palvelumyyjä / BMW, MINI
FIN

Puhelin
010 214 8438

Jouni Vaskelainen

Jouni Vaskelainen
Palvelumyyjä / Skoda
FIN

Puhelin
010 214 8433

Korikorjaamo

Aukioloajat

Korikorjaamo
ma-pe
07:30-17:00
la
suljettu
su
suljettu

Korikorjaamon vahinkotarkastus
ma-pe
08:00-16:00
la
suljettu
su
suljettu

Puhelinnumerot

010 214 8460


Yhteyshenkilöt:

Janne Rautavuo
Palveluneuvoja
FIN

Puhelin
010 214 8464

Ismo Pässilä

Ismo Pässilä
Palveluvastaava / BMW, Mazda, Skoda, Subaru, Opel, Peugeot, Chevrolet
FIN

Puhelin
010 214 8462

PROAutolasipalvelu

Puhelinnumerot

0102149405


Suorahuolto

Merkit

BMW, Chevrolet, MINI, Mazda, Opel, Peugeot, Saab, Skoda, Subaru


Aukioloajat
ma-pe
07:30-15:30
la
suljettu

Puhelinnumerot

BMW
010 214 8450

Mazda
010 214 8450

Skoda
010 214 8450

Subaru
010 214 8450

Opel
010 214 8450

MINI
010 214 8450

Peugeot
010 214 8450

Saab
010 214 8450

Chevrolet
010 214 8450


Yhteyshenkilöt:
Pasi Lahtinen

Pasi Lahtinen
Automekaanikko / BMW, Mazda, Skoda, Subaru, Opel, Peugeot, Chevrolet
FIN

Puhelin
010 214 8451

pasi.lahtinen@laakkonen.fi

Joonas Rajala

Joonas Rajala
Mekaanikko / BMW, Mazda, Skoda, Subaru, Opel, Peugeot, Chevrolet
FIN

Puhelin
010 214 8452

joonas.rajala@laakkonen.fi

Vaihde

Puhelinnumerot

010 214 8400


Varaosat

Merkit

BMW, Chevrolet, MINI, Mazda, Opel, Peugeot, Saab, Skoda, Subaru


Aukioloajat
ma-pe
07:30-17:00
la
suljettu
su
suljettu

Puhelinnumerot

BMW
010 214 8470

Mazda
010 214 8470

Skoda
010 214 8470

Subaru
010 214 8470

Opel
010 214 8470

MINI
010 214 8470

Peugeot
010 214 8470

Saab
010 214 8470

Chevrolet
010 214 8470


Yhteyshenkilöt:
Tanja Ek

Tanja Ek
Varaosamyyjä / BMW, Skoda, Subaru, MINI, Peugeot
FIN

Puhelin
010 214 8477

Aulis Häyrynen

Aulis Häyrynen
Varaosamyyjä / Opel, Peugeot
FIN

Puhelin
010 214 8475

Anniina Kauppinen

Anniina Kauppinen
Varaosamyyjä / BMW, Skoda, Subaru, MINI, Peugeot
FIN

Puhelin
010 214 8473

Mika Oravuo

Mika Oravuo
Varaosamyyjä / Mazda, Subaru, Opel, Peugeot, Chevrolet
FIN

Puhelin
010 214 8474

Lauri Pasanen

Lauri Pasanen
Varaosamyyjä / BMW, Skoda, Subaru, MINI, Peugeot
FIN, ENG

Puhelin
010 214 8478

Juha Vehkala

Juha Vehkala
Varaosamyyjä / BMW, Mazda, Skoda, Subaru, Opel, MINI, Peugeot, Chevrolet
FIN

Puhelin
010 214 8471

Sami Pynnönen

Sami Pynnönen
Varaosavastaava / BMW, Mazda, Skoda, Subaru, Opel, MINI, Peugeot, Chevrolet
FIN

Puhelin
010 214 8476

Laakkonen
Hakuvahdit (0)