Ford Store Laakkonen Turku Nikkarinkatu 1
21280 Raisio

Varaa huolto Etäisyys / km   Ajo-ohje Reittiopas

Aukioloajat ja yhteystiedot

Automyynti hyötyajoneuvot

Yhteyshenkilöt:
Nino Kangasmäki

Nino Kangasmäki
Automyyjä / Ford, hyötyajoneuvot
suomi

Puhelin
010 214 7804
Matkapuhelin
050 313 5871

nino.kangasmaki@laakkonen.fi

Juha Korvenvalta

Juha Korvenvalta
Tuotepäällikkö / Ford, hyötyajoneuvot
suomi

Puhelin
010 214 7808
Matkapuhelin
050 463 6184

juha.korvenvalta@laakkonen.fi

Automyynti uudet autot

Merkit

Ford


Aukioloajat
ma-pe
09:00-18:00
la
10:00-15:00
su
suljettu

Puhelinnumerot

Ford
0102147850


Yhteyshenkilöt:
Jukka Airola

Jukka Airola
Automyyjä / Ford, Mustang
suomi, ruotsi

Puhelin
010 214 7803
Matkapuhelin
050 388 3589

jukka.airola@laakkonen.fi

Toni Nummila

Toni Nummila
Automyyjä / Ford, Mustang
suomi

Puhelin
010 214 7816
Matkapuhelin
050 388 9970

toni.nummila@laakkonen.fi

Jasmine Skön

Jasmine Skön
Automyyjä / Ford, Mustang
suomi

Puhelin
010 214 7801
Matkapuhelin
050 307 9986

jasmine.skon@laakkonen.fi

Tomi Wallenius

Tomi Wallenius
Automyyjä / Ford, Mustang
suomi

Puhelin
010 214 7805
Matkapuhelin
050 388 9969

tomi.wallenius@laakkonen.fi

Kalle Kanerva
Myyntipäällikkö / Ford, Mustang
suomi

Puhelin
010 214 7806
Matkapuhelin
050 388 9977

kalle.kanerva@laakkonen.fi

Esa Riski

Esa Riski
Tuotepäällikkö / Ford, Mustang
suomi

Puhelin
010 214 7802
Matkapuhelin
050 388 9968

esa.riski@laakkonen.fi

Pekka Alakiikonen

Pekka Alakiikonen
Yritysmyyntipäällikkö
suomi

Puhelin
010 214 7813

pekka.alakiikonen@laakkonen.fi

Automyynti vaihtoautot

Aukioloajat
ma-pe
09:00-18:00
la
10:00-15:00
su
suljettu

Puhelinnumerot

0102147851


Yhteyshenkilöt:
Harri Hilakari

Harri Hilakari
Automyyjä / vaihtoautot
suomi, englanti

Puhelin
010 214 7814
Matkapuhelin
0400 951 465

harri.hilakari@laakkonen.fi

Henry Karhu

Henry Karhu
Automyyjä
suomi, ruotsi, englanti

Puhelin
010 214 7817
Matkapuhelin
045 246 7877

henry.karhu@laakkonen.fi

Joni Tavela

Joni Tavela
Automyyjä / vaihtoautot
suomi, ruotsi, englanti

Puhelin
010 214 7815
Matkapuhelin
050 441 3346

joni.tavela@laakkonen.fi

Jesse Ylinen

Jesse Ylinen
Automyyjä / vaihtoautot
suomi

Puhelin
010 214 7807
Matkapuhelin
050 569 4491

jesse.ylinen@laakkonen.fi

Olli-Pekka Sillanpää

Olli-Pekka Sillanpää
Myyntiavustaja
suomi

Puhelin
010 214 7809

olli-pekka.sillanpaa@laakkonen.fi

Kalle Kanerva

Kalle Kanerva
Myyntipäällikkö / vaihtoautot
suomi

Puhelin
010 214 7806
Matkapuhelin
050 388 9977

kalle.kanerva@laakkonen.fi

Hallinto

Yhteyshenkilöt:
Mika Kemppi

Mika Kemppi
Jälkimarkkinointipäällikkö / Ford, Mustang
suomi

Puhelin
010 214 7830
Matkapuhelin
050 463 4473

mika.kemppi@laakkonen.fi

Pekka Soisalo

Pekka Soisalo
Liiketoimintajohtaja / Ford, Mustang
suomi

Puhelin
010 214 7811
Matkapuhelin
040 052 4775

pekka.soisalo@laakkonen.fi

Virpi Rehnberg

Virpi Rehnberg
Toimistopäällikkö
suomi

Puhelin
010 214 7818

virpi.rehnberg@laakkonen.fi

Huolto

Merkit

Ford


Aukioloajat

Huolto
ma-pe
07:30-17:00
la
suljettu
su
suljettu

Puhelinnumerot

Ford
0102149149


Yhteyshenkilöt:
Mikko Karjalainen

Mikko Karjalainen
Korjaamopäällikkö / Ford, Mustang
suomi, englanti

Puhelin
010 214 7836

Petri Henttula

Petri Henttula
Palvelumyyjä / Ford
suomi, englanti

Puhelin
010 214 7833

Sami Mantere

Sami Mantere
Palvelumyyjä
suomi

Puhelin
010 214 7832

Timo Pussila

Timo Pussila
Palvelumyyjä / Ford
suomi, englanti

Puhelin
010 214 7840

PROAutolasipalvelu

Puhelinnumerot

0102149400


Vaihde

Puhelinnumerot

010 214 7800


Varaosat

Merkit

Ford


Aukioloajat
ma-pe
07:30-17:00
la
suljettu
su
suljettu

Puhelinnumerot

Ford
0102147822


Yhteyshenkilöt:
Jani Juhannusvuori

Jani Juhannusvuori
Palvelumyyjä / Ford
suomi, englanti

Puhelin
010 214 7834

Pekka Rannikko

Pekka Rannikko
Varaosamyyjä / Ford
suomi

Puhelin
010 214 7823

Teemu Laaksonen

Teemu Laaksonen
Varaosavastaava / Ford
suomi, englanti

Puhelin
010 214 7820

Tervetuloa auto-ostoksille

4.0
Automyynnin asiakastyytyväisyys
8.0
Autohuollon asiakastyytyväisyys

Palvelemme Raisiossa keskeisellä paikalla Kauppakeskus Myllyn välittömässä läheisyydessä, Nikkarinkatu 1:ssä. Täyden palvelun autotalona tarjoamme asiakkaillemme laadukkaat myynti-, huolto- ja varaosapalvelut. Laaja valikoimamme on monipuolisesti esillä ja ammattitaitoinen myyntihenkilöstömme valmiina palvelemaan teitä. Pyrimme jatkuvasti kehittämään toimintojamme kaikilla osa-alueilla palvellaksemme asiakkaitamme entistä paremmin.

Laajennamme ja remontoimme parhaillaan liikettämme ja keväällä voimme palvella asiakkaitamme uudessa FordStore -myymälässä.

Tervetuloa Laakkoselle!


Laakkonen
Hakuvahdit (0)