Ford Store Laakkonen Turku Nikkarinkatu 1
21280 Raisio

Varaa huolto Etäisyys / km   Ajo-ohje Reittiopas

Aukioloajat ja yhteystiedot

Automyynti hyötyajoneuvot

Aukioloajat
ma-pe
09:00-18:00
la
10:00-15:00
su
suljettu

Yhteyshenkilöt:
Nino Kangasmäki

Nino Kangasmäki
Automyyjä / Ford, hyötyajoneuvot
suomi

Puhelin
010 214 7804

nino.kangasmaki@laakkonen.fi

Juha Korvenvalta

Juha Korvenvalta
Automyyjä / Ford, hyötyajoneuvot
suomi

Puhelin
010 214 7808

juha.korvenvalta@laakkonen.fi

Automyynti uudet autot

Merkit

Ford


Aukioloajat
ma-pe
09:00-18:00
la
10:00-15:00
su
suljettu

Puhelinnumerot

Ford
0102147850


Yhteyshenkilöt:
Jukka Airola

Jukka Airola
Automyyjä / Ford, Mustang
suomi, ruotsi

Puhelin
010 214 7803

jukka.airola@laakkonen.fi

Toni Nummila

Toni Nummila
Automyyjä / Ford, Mustang
suomi

Puhelin
010 214 7816

toni.nummila@laakkonen.fi

Jasmine Skön

Jasmine Skön
Automyyjä / Ford, Mustang
suomi

Puhelin
010 214 7801

jasmine.skon@laakkonen.fi

Tomi Wallenius

Tomi Wallenius
Automyyjä / Ford, Mustang
suomi

Puhelin
010 214 7805

tomi.wallenius@laakkonen.fi

Esa Riski

Esa Riski
Myyntipäällikkö / Ford, Mustang
suomi

Puhelin
010 214 7802

esa.riski@laakkonen.fi

Pekka Alakiikonen

Pekka Alakiikonen
Yritysmyyntipäällikkö
suomi

Puhelin
010 214 7813

pekka.alakiikonen@laakkonen.fi

Automyynti vaihtoautot

Aukioloajat
ma-pe
09:00-18:00
la
10:00-15:00
su
suljettu

Puhelinnumerot

0102147851


Yhteyshenkilöt:
Kalle Kanerva

Kalle Kanerva
Aluemyyntipäällikkö / vaihtoautot
suomi

Puhelin
010 214 7806

kalle.kanerva@laakkonen.fi

Olli-Pekka Sillanpää

Olli-Pekka Sillanpää
Myyntiavustaja
suomi

Puhelin
010 214 7809

olli-pekka.sillanpaa@laakkonen.fi

Harri Hilakari

Harri Hilakari
Vaihtoautomyyjä / vaihtoautot
suomi, englanti

Puhelin
010 214 7814

harri.hilakari@laakkonen.fi

Jonas Möller

Jonas Möller
Vaihtoautomyyjä / vaihtoautot
suomi, saksa, ruotsi, englanti

Puhelin
010 214 7812

jonas.moller@laakkonen.fi

Joni Tavela

Joni Tavela
Vaihtoautomyyjä / vaihtoautot
suomi, ruotsi, englanti

Puhelin
010 214 7815

joni.tavela@laakkonen.fi

Jesse Ylinen

Jesse Ylinen
Vaihtoautomyyjä / vaihtoautot
suomi

Puhelin
010 214 7807

jesse.ylinen@laakkonen.fi

Hallinto

Yhteyshenkilöt:
Pekka Soisalo

Pekka Soisalo
Myyntijohtaja / Ford, Mustang
suomi

Puhelin
010 214 7811

pekka.soisalo@laakkonen.fi

Virpi Rehnberg

Virpi Rehnberg
Toimistopäällikkö
suomi

Puhelin
010 214 7818

virpi.rehnberg@laakkonen.fi

Huolto

Merkit

Ford


Aukioloajat

Huolto
ma-pe
07:30-17:00
la
suljettu
su
suljettu

Huollon ajanvaraus
ma-pe
07:30-17:00
la
suljettu
su
suljettu

Puhelinnumerot

Ford
0102149149


Yhteyshenkilöt:
Mika Kemppi

Mika Kemppi
Jälkimarkkinointipäällikkö / Ford, Mustang
suomi

Mikko Karjalainen

Mikko Karjalainen
Korjaamopäällikkö / Ford, Mustang
suomi, englanti

Puhelin
010 214 7836

Petri Henttula

Petri Henttula
Palvelumyyjä / Ford
suomi, englanti

Timo Pussila

Timo Pussila
Palvelumyyjä / Ford
suomi, englanti

PROAutolasipalvelu

Puhelinnumerot

0102149400


Vaihde

Puhelinnumerot

010 214 7800


Varaosat

Merkit

Ford


Aukioloajat
ma-pe
07:30-17:00
la
suljettu
su
suljettu

Puhelinnumerot

Ford
0102147822


Yhteyshenkilöt:
Jani Juhannusvuori

Jani Juhannusvuori
Palvelumyyjä / Ford
suomi, englanti

Pekka Rannikko

Pekka Rannikko
Varaosamyyjä / Ford
suomi

Teemu Laaksonen

Teemu Laaksonen
Varaosavastaava / Ford
suomi, englanti

Puhelin
010 214 7820

Tervetuloa auto-ostoksille

4.0
Automyynnin asiakastyytyväisyys
8.0
Autohuollon asiakastyytyväisyys

Palvelemme Raisiossa keskeisellä paikalla Kauppakeskus Myllyn välittömässä läheisyydessä, Nikkarinkatu 1:ssä. Täyden palvelun autotalona tarjoamme asiakkaillemme laadukkaat myynti-, huolto- ja varaosapalvelut. Laaja valikoimamme on monipuolisesti esillä ja ammattitaitoinen myyntihenkilöstömme valmiina palvelemaan teitä. Pyrimme jatkuvasti kehittämään toimintojamme kaikilla osa-alueilla palvellaksemme asiakkaitamme entistä paremmin.

Laajennamme ja remontoimme parhaillaan liikettämme ja keväällä voimme palvella asiakkaitamme uudessa FordStore -myymälässä.

Tervetuloa Laakkoselle!


Laakkonen
Hakuvahdit (0)