FordStore Laakkonen Turku Nikkarinkatu 1
21280 Raisio

Varaa huolto Etäisyys / km   Ajo-ohje Reittiopas

Aukioloajat ja yhteystiedot

Automyynti Hyötyautot

Yhteyshenkilöt:
Nino Kangasmäki

Nino Kangasmäki
Automyyjä / Ford, hyötyautot
FIN

Puhelin
010 214 7804
Matkapuhelin
050 313 5871

nino.kangasmaki@laakkonen.fi

Juha Korvenvalta

Juha Korvenvalta
Tuotepäällikkö / Ford, hyötyautot
FIN

Puhelin
010 214 7808
Matkapuhelin
050 463 6184

juha.korvenvalta@laakkonen.fi

Pekka Alakiikonen

Pekka Alakiikonen
Yritysmyyntipäällikkö
FIN

Matkapuhelin
0400 425 525

pekka.alakiikonen@laakkonen.fi

Automyynti uudet autot

Merkit

Ford


Aukioloajat
ma-pe
09:00-18:00
la
10:00-15:00
su
suljettu

Puhelinnumerot

Ford
0102147850


Yhteyshenkilöt:
Jukka Airola

Jukka Airola
Automyyjä / Ford, Mustang
FIN, SWE

Puhelin
010 214 7803
Matkapuhelin
050 388 3589

jukka.airola@laakkonen.fi

Toni Nummila

Toni Nummila
Automyyjä / Ford, Mustang
FIN

Puhelin
010 214 7816
Matkapuhelin
050 388 9970

toni.nummila@laakkonen.fi

Jasmine Skön

Jasmine Skön
Automyyjä / Ford, Mustang
FIN

Puhelin
010 214 7801
Matkapuhelin
050 307 9986

jasmine.skon@laakkonen.fi

Tomi Wallenius

Tomi Wallenius
Automyyjä / Ford, Mustang
FIN

Puhelin
010 214 7805
Matkapuhelin
050 388 9969

tomi.wallenius@laakkonen.fi

Kalle Kanerva

Kalle Kanerva
Myyntipäällikkö / Ford, Mustang
FIN

Puhelin
010 214 7806
Matkapuhelin
050 388 9977

kalle.kanerva@laakkonen.fi

Esa Riski

Esa Riski
Tuotepäällikkö / Ford, Mustang
FIN

Puhelin
010 214 7802
Matkapuhelin
050 388 9968

esa.riski@laakkonen.fi

Automyynti vaihtoautot

Aukioloajat
ma-pe
09:00-18:00
la
10:00-15:00
su
suljettu

Puhelinnumerot

0102147851


Yhteyshenkilöt:
Harri Hilakari

Harri Hilakari
Automyyjä / vaihtoautot
FIN, ENG

Puhelin
010 214 7814
Matkapuhelin
0400 951 465

harri.hilakari@laakkonen.fi

Henry Karhu

Henry Karhu
Automyyjä
FIN, SWE, ENG

Puhelin
010 214 7817
Matkapuhelin
045 246 7877

henry.karhu@laakkonen.fi

Joni Tavela

Joni Tavela
Automyyjä / vaihtoautot
FIN, SWE, ENG

Puhelin
010 214 7815
Matkapuhelin
050 441 3346

joni.tavela@laakkonen.fi

Jesse Ylinen

Jesse Ylinen
Automyyjä / vaihtoautot
FIN, ENG

Puhelin
010 214 7807
Matkapuhelin
050 569 4491

jesse.ylinen@laakkonen.fi

Olli-Pekka Sillanpää

Olli-Pekka Sillanpää
Myyntiavustaja
FIN

Puhelin
010 214 7809

olli-pekka.sillanpaa@laakkonen.fi

Kalle Kanerva

Kalle Kanerva
Myyntipäällikkö / vaihtoautot
FIN

Poissa 17.09.2018 - 23.09.2018

Puhelin
010 214 7806
Matkapuhelin
050 388 9977

kalle.kanerva@laakkonen.fi

Hallinto

Yhteyshenkilöt:
Mika Kemppi

Mika Kemppi
Jälkimarkkinointipäällikkö / Ford, Mustang
FIN

Puhelin
010 214 7830
Matkapuhelin
050 463 4473

mika.kemppi@laakkonen.fi

Pekka Soisalo

Pekka Soisalo
Liiketoimintajohtaja / Ford, Mustang
FIN

Puhelin
010 214 7811
Matkapuhelin
040 052 4775

pekka.soisalo@laakkonen.fi

Virpi Rehnberg

Virpi Rehnberg
Toimistopäällikkö
FIN

Poissa 17.09.2018 - 22.09.2018

Puhelin
010 214 7818

virpi.rehnberg@laakkonen.fi

Huolto

Merkit

Ford


Aukioloajat

Huolto
ma-pe
07:30-17:00
la
suljettu
su
suljettu

Puhelinnumerot

Ford
0102149149


Yhteyshenkilöt:
Mikko Karjalainen

Mikko Karjalainen
Korjaamopäällikkö / Ford, Mustang
FIN, ENG

Puhelin
010 214 7836

Petri Henttula

Petri Henttula
Palvelumyyjä / Ford
FIN, ENG

Puhelin
010 214 7833

Jani Juhannusvuori

Jani Juhannusvuori
Palvelumyyjä / Ford
FIN, ENG

Puhelin
010 214 7834

Jonna Koutuaniemi

Jonna Koutuaniemi
Palvelumyyjä
FIN

Puhelin
010 214 7831

Sami Mantere

Sami Mantere
Palvelumyyjä
FIN

Puhelin
010 214 7832

PROAutolasipalvelu

Puhelinnumerot

0102149400


Vaihde

Puhelinnumerot

010 214 7800


Varaosat

Merkit

Ford


Aukioloajat
ma-pe
07:30-17:00
la
suljettu
su
suljettu

Puhelinnumerot

Ford
0102147822


Yhteyshenkilöt:

Ville Heikkilä
Varaosamyyjä / Ford
FIN

Puhelin
010 214 7821

Pekka Rannikko

Pekka Rannikko
Varaosamyyjä / Ford
FIN

Puhelin
010 214 7823

Teemu Laaksonen

Teemu Laaksonen
Varaosavastaava / Ford
FIN, ENG

Puhelin
010 214 7820

Tervetuloa auto-ostoksille

Automyynnin asiakastyytyväisyys
Autohuollon asiakastyytyväisyys

Palvelemme Raisiossa keskeisellä paikalla Kauppakeskus Myllyn välittömässä läheisyydessä, Nikkarinkatu 1:ssä. Täyden palvelun autotalona tarjoamme asiakkaillemme laadukkaat myynti-, huolto- ja varaosapalvelut. Laaja valikoimamme on monipuolisesti esillä ja ammattitaitoinen myyntihenkilöstömme valmiina palvelemaan teitä. Pyrimme jatkuvasti kehittämään toimintojamme kaikilla osa-alueilla palvellaksemme asiakkaitamme entistä paremmin.

Tervetuloa Laakkoselle!


Laakkonen
Hakuvahdit (0)