29.04.2026
Laakkonen Kiinteistöt Oy on 28.4.2026 tehdyllä kaupalla ostanut Julius Tallberg-Kiinteistöt Oyj:ltä Vantaan Petikossa osoitteessa Petikontie 6 sijaitsevan kiinteistön.
Kiinteistö Oy Petikon Palvelutalo on kaksikerroksinen liike- ja toimistokiinteistö keskeisellä paikalla Petikon palvelualueella Kehä III:n välittömässä läheisyydessä. Kohteen vuokrattava ala on n. 5 600 m2 ja päävuokralaisena on BLC Turva Oy.
”Kohde sopii erinomaisesti strategiaamme ja vahvistaa omistuksiamme pääkaupunkiseudulla hyvällä sijainnilla. Näemme Petikon alueessa edelleen kehityspotentiaalia”, kommentoi toimitusjohtaja Jaakko Onali.
Lisätiedot:
Laakkonen Kiinteistöt Oy
Jaakko Onali
Toimitusjohtaja
jaakko.onali@laakkonen.fi
+358 44 0760604
Toimitilan vuokraus voi olla pitkä ja monimutkainen prosessi. Me olemme tehneet siitä yksinkertaista. Prosessi etenee aina saman neljävaiheisen kaavan mukaisesti.
Lue lisääTaideteoshankkeen käynnistäjänä ja koordinoijana on toiminut Pohjois-Karjalan kauppakamari. Laakkonen Kiinteistöt Oy on yksi taidehankkeen 21 lahjoittajasta ja yhteistyökumppanista.
Lue lisää